فراخوانی ...
تجربه خانم هایده شیرزادی نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 7 مرداد 1392 ساعت 12:28
  خواستن توانستن است.

  خانم هایده شیرزادی اهل استان کرمانشاه هستند  ودر شهر گیلانغرب متولد شده اند ایشان  در رشته کشاورزی  در آلمان تحصیل  نموده اند  با این هدف که وقتی به ایران بازگشتند  بتوانند تجارب خودشان  را در بخش کشاورزی نوین به کار ببرند.
  پس از اتمام تحصیل در رشته کشاورزی بین المللی در سال 71 به ایران برگشته پیشنهاد طرح کمپوست کرمانشاه را به مسئولین استان کرمانشاه نموده اند  اما شرایط فراهم نبود.لذا  ایشان تصمیم گرفته در رشته اکولوژی حفاظت محیط زیست (شاخص مدیریت پسماند) ادامه تحصیل بدهند  تا بتوانند موضوع را بهتر توجیه نمایند. در همان دانشگاه کاسل رشته اکولوژی حفاظت محیط زیست را به اتمام رساندند، تمامی تحقیقاتش را در خصوص مدیریت پسماند ایران تحقیق نمودند، و به این نتیجه رسیدند که راه کارهایی که برای کشورهای درحال توسعه بعنوان مثال ایران مطرح می شود فقط برای کشورهای صنعتی می باشد. کاربرد آن بصورت عمومی برای ایران ممکن نیست، بنابراین با راهنمایی اساتید تصمیم گرفتند موضع پایان نامه دکتری خویش را در این زمینه نگارش نمایند پس از بررسی تحقیقاتشان  با توجه به اینکه شهرداری کرمانشاه هنوز آمادگی اجرای چنین طرحی را نداشته به شهرهای دیگر از جمله تهران و شهرهای شمال که مشکل زباله داشت مراجعه کردند اما  هیچ میسر نگردید. به لحاظ اهمیت زیست محیطی موضوع برای ایران تصمیم گرفتند خود شروع کنند لذا در سال 137۵ درخواست مجوز احداث واحد بیوکمپوست را از صنایع استان نمودند. ایشان در این رابطه می گویند:« خوب سرمایه من در واقع علمی بود که کسب نموده بودم علم را به ثروت یعنی سرمایه تبدیل نمودن آسان نبود. شعار «خواستن توانستن است» همیشه همراه من بود. توانستم این موضوع را تا حدودی توجیه نمایم. درخواست وام نموده با پیگیری های فراوان موفق به دریافت وام شده، سهم آورده را دانشم قبولاندم.
  با پیگیری های فراوان در سال 1377 مسئولین وقت شهرداری کرمانشاه تصمیم به مشارکت در اجرای طرح نموده و شرکت بازیافت مواد و تولید کودآلی کرمانشاه را تأسیس نموده در سال 1380 بهره برداری طرح را شروع نمودم.

  اعتقاد داشتم و دارم اگر یک طرح موفق در این خصوص اجرا شود، دیگر شهرهای ایران این راه را ادامه خواهند داد، نه فقط ادامه کار برای من بلکه برای بسیاری از متخصصین دیگر در ایران فراهم خواهم شد»

  در خصوص چالش های کار نیز خانم شیرزادی معتقدند «درخصوص چالش ها و موانع اگر صحبت کنم بسیار است. همه ما می دانیم که بسیاری از فعالیت ها نیاز به آگاه سازی عمومی دارد بخصوص محیط زیست. تعویض مدیریت ها اغلب عدم آگاهی و ندانستن مسئولین بزرگترین اهرم بازدارنده می باشد. بوروکراسی یا اداره بازی ایران که دیگر جای خود را دارد مهمتر از همه وقتی مجری و پیشنهاد دهنده هم یک زن باشد باید چند برابر وقت گذاشت ما زنان که نصف مردها حق داریم دیگر مقوله خود را دارد ولی همه این مسائل نمی تواند مانع رسیدن به هدف باشد. تدابیر و ابتکاراتی می خواهد،روزی من یک نفره شروع نمودم، حال به طور مستقیم در پروژه بازیافت کرمانشاه 70 نفر مشغول به کار هستند.در مجموع سایر بخشهای مدیریت پسماند جمع آوری آموزش و ... حدود 700 شغل را در شهر ایجاد نموده ام.»

     صفحات داخلی| اجتماعی
  نام منبع: بنیاد توسعه کارافرینی زنان و جوانان
  شماره مطلب: 1651
  دفعات دیده شده: 2208 | آخرین مشاهده: 1 روز پیش
مرتبط
 • کسب رتبه برتر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سومین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت و بیومس

  کسب رتبه برتر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در سومین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت و بیومس
  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در زمینه­ برگزاری کارگاه های تخصصی در سومین نمایشگاه بین المللی مدیریت پسماند، بازیافت و بیومس رتبه برتر را کسب کرد.
  خبر | اجتماعی | شنبه 12 بهمن 1392
 • کلاس آموزش ورمی کمپوست در مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان سنقر

  کلاس آموزش ورمی کمپوست در مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان سنقر
  برای اولین بار در استان کرمانشاه کلاس آموزش ورمی کمپوست در مرکز آموزش فنی وحرفه ای شهرستان سنقر برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 9 دی 1392
 • آموزشکده ها و دانشکده ها ی فنی و حرفه ای


  منطقه یک آذربایجان شرقی آموزشکده فنی شماره 2 تبریز تلفن :04115406375-04115402829 فکس :04115402829 آدرس :تبریز-آخرخیابان طالقانی مجتمع آموزشی علامه امینی آموزشکده فنی شماره 2 پسران تبریز وب سایت :http://www.af2tabriz.ac.ir آموزشکده فنی دختران تبریز (الزهرا) …
  صفحات داخلی | اجتماعی | یکشنبه 5 آبان 1392
 • دومین حضور فعال دانشگاه فنی و حرفه ای در هفتمین نمایشگاه بین المللی آرد و نان (ibex)


  دانشگاه فنی و حرفه ای برای دومین بار به همت معاونت پژوهشی و با مشارکت آموزشکده های کرمانشاه، اهواز، کرج، گرگان، نیشابور و ... در نمایشگاه بین المللی تهران از تاریخ 21 لغایت 24 شهریور ماه 1392 حضور فعال یافته و آخرین دستاوردهای تحقیقاتی اساتید و دانشجویان خود در زمینه های صنایع …
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 26 شهریور 1392
 • منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی


  رشد جمعیت و مسئله غذا به عنوان یک سلاح استراتژیک در آینده ی تمام کشورهای جهان مطرح است. تأمین امنیت غذایی و سلامت تغذیه ای بیش از ۶ میلیارد نفر جمعیت جهان تنها در ارتباط با بخش کشاورزی است. بخش کشاورزی در هر کشوری علی الخصوص در کشور عزیز ما ایران از اساسی ترین اهرم های توسعه ی …
  صفحات داخلی | اجتماعی | سه‌شنبه 5 شهریور 1392