فراخوانی ...
راه اندازی رشته دکتری کارآفرینی با سه گرایش توسعه ، آموزش عالی و فناوری در واحد علی آباد کتول نسخه چاپی RSS
 • یکشنبه 31 شهریور 1392 ساعت 10:14
  راه اندازی رشته دکتری کارآفرینی با سه گرایش توسعه ، آموزش عالی و فناوری در واحد علی آباد کتول رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول از پذیرش دانشجو در سه گرایش دوره دکتری کارآفرینی با عناوین توسعه ، آموزش عالی و فناوری برای اولین بار در بین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد.

  دکتر علیرضا لادن مقدم با اشاره به این مطلب که تقویت و توسعه رشته های کارا و مورد نیاز برای ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و فناوری به متقاضیان آموزش عالی در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی از نیازهای برنامه چهارم توسعه کشور است ، تلاش مستمر در دانش آفرینی و دانش گستری و همچنین پاسخگویی به نیازهای علمی جامعه همراه با رویکرد توسعه تحصیلات تکمیلی را مهمترین وظیفه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی عنوان کرد و افزود : در دهه های اخیر مبانی علمی رشته کارآفرینی به طور وسیعی گسترش یافته است بنحوی که ایجاد الگوی دانشگاه کار آفرین به منظور انطباق فعالیت های دانشگاه ها با نیازهای جامعه مورد توجه برنامه ریزان  سند توسعه کشور قرار گرفته است.
  وی با بیان این مطلب که نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی در تولید و انتشار دانش و ترویج الگوهای موفق کاری در جامعه و تشخیص فرصت های کارآفرینی در بخش های اقتصادی – اجتماعی عامل راه اندازی این رشته در واحد علی آبادکتول است خاطرنشان کرد : در راستای تحقق سند توسعه نظام آموزشی و ضرورت ایجاد دوره دکتری تخصصی با توجه به نیاز و موقعیت جغرافیایی منطقه ، تقاضای راه اندازی دوره دکتری کارآفرینی در سه گرایش توسعه ، آموزش عالی و فناوری صورت گرفت که با اعلام موافقت شورای گسترش وزارت علوم ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی ابادکتول از مهرماه سال 92 نسبت به پذیرش دانشجو در این سه رشته اقدام خواهد کرد.
  دکتر لادن مقدم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این مطلب که رشته دکتری کارآفرینی گرایش توسعه در حقیقت گسترش و توسعه روند کارآفرینی در کشور را مدنظر دارد ، هدف از ایجاد گرایش آموزش عالی را تربیت مدیران و کارشناسان و پژوهشگران کارآفرینی خبره برای فعالیت در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی عنوان کرد و افزود : متخصصان این حوزه با گذراندن دروس و تربیت مربیان کارآفرینی فعالیت خود را در حوزه آموزشی عالی آغاز می کنند.
  وی  اظهار داشت : در این گرایش دانشجویان مهارت های تخصصی خود را با گذراندن دروس کارافرینی در فناوری های نوین، مدیریت تحقیق و توسعه، بهره برداری از فرصت های علم و فناوری و طراحی محصول، کسب می کنند و با گذراندن درس کارآموزی مهارت عملی خود را ارتقا می بخشند.
  رئیس واحد علی آبادکتول با اشاره به این مطلب که انجام تحقیقات بنیادی و کاربردی در زمینه کارآفرینی و ارائه مشاوره تخصصی کارآفرینی به سازمانها و دستگاههای اجرایی یکی دیگر از مزایای راه اندازی این دوره در بزرگترین واحد دانشگاهی استان گلستان است خاطرنشان کرد : دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آبادکتول به منظور توسعه و ارتقاء فرهنگ کارآفرینی در سطح دانشگاه و جامعه آمادگی خود را جهت همکاری متقابل با دستگاههای اجرایی ذیربط خواهد داشت .
   دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی ابادکتول با 97 رشته در شش مقطع تحصیلی و 188 عضو هیات علمی ، آموزش و تربیت تخصصی بیش از 8000 دانشجو را در قالب 5 دانشکده مصوب برعهده دارد.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: پرتال دانشگاهی
  شماره مطلب: 1879
  دفعات دیده شده: 3154 | آخرین مشاهده: 2 روز پیش
مرتبط
 • نتایج آزمون نیمه متمرکز دکتری نیمه شهریورماه اعلام می شود

  نتایج آزمون نیمه متمرکز دکتری نیمه شهریورماه اعلام می شود
  رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان اعلام نتایج آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 92 گفت: نتایج این آزمون نیمه شهریورماه اعلام می شود.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 15 مرداد 1392
 • جشنواره کارآفرینی و خلاقیت با بخشهای نمایشگاهی و کارگاهی میزبان علاقمندان است

  جشنواره کارآفرینی و خلاقیت با بخشهای نمایشگاهی و کارگاهی میزبان علاقمندان است
  مدیر مرکز خدمات اجتماعی امور اجتماعی و فرهنگی منطقه یک گفت: این جشنواره در روز یکشنبه 6 اسفند ماه آغاز به کار کرده و تا روز سه‌شنبه 8 اسفند ماه با بخشهای نمایشگاهی و کارگاهی میزبان علاقمندان است.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 8 اسفند 1391
 • تحول آفرینان اقتصادی ربع قرن اخیر


  طی سال های اخیر سرعت تحولات در حوزه های مختلف مالی، اقتصادی، فناوری و... جهان افزایش یافته است.   برترین تحول آفرینان ربع قرن اخیر 25 سال پیش نسبت به اکنون، در بازارهای مالی تعداد بسیار کمتری شرکت وجود داشت، شرکت وال مارت هنوز جزو 500 شرکت بزرگ آمریکایی قرار نگرفته بود، …
  صفحات داخلی | اجتماعی | دوشنبه 22 اردیبهشت 1393
 • کتب کارآفرینی

  کتب کارآفرینی
  شمارهعنوان کتابنویسندهمترجمناشر1اخلاق مدیریت روشن بین؛ فلسفة موفقیت مالی و پیروزی شخصی کونوسوکه ماتسوشیتامحمود متحدکندوکاو2قورباغه را ببوس! برایان تریسی و کریستینا تریسی(دخترش( ژان بقوسیان، نگین گوهریسپید3مبانی کارآفرینی محمود احمدپور داریانی، سیدمحمد …
  کارآفرینی | اجتماعی | شنبه 13 اردیبهشت 1393
 • مصوبه جدید "بورس دکتری داخل" اعلام شد/ پذیرفته شدن اکثریت متقاضیان بورس دکتری داخل

  مصوبه جدید
  با توجه به تشکیل پرونده ۴۰۰ دانشجوی متقاضی بورس دکتری داخل، اکثر این دانشجویان پذیرفته شده اند.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 25 فروردین 1393