فراخوانی ...
توسعه اشتغال از طریق آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای نسخه چاپی RSS
 • چهارشنبه 20 آذر 1392 ساعت 9:55
  توسعه اشتغال از طریق آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بر توسعه اشتغال از طریق آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای تأکید کرد.

  مهدی حسین نژاد،  مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) در نشست مذکور بیان داشت: تعامل صندوق مهر امام رضا (ع) و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشوربا هدف توسعه اشتغال در کشور گسترش می یابد. 

  مهدی حسین نژاد در ادامه افزود: رویکرد صندوق مهر امام رضا (ع) توسعه اشتغال در کشور است .

  وی با اشاره به طرح مشاغل خانگی گفت: مشاغل خانگی می تواند به شکل زنجیره ای توسط افراد خبره یا به شکل شرکتهای مادر تخصصی توسعه یابد. 

  مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) بیان داشت:  پشتیبانانی که دارای مهارت ویژه هستند به شکل زنجیره ای مورد شناسایی قرار گرفته اند که همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می تواند در این ماههای پایانی سال شروع شود.

  وی افزود: توانمند سازی، حمایت و هدایت متقاضیات تسهیلات،کارآفرینان، نخبگان مهارتی و پشتیبانان مشاغل خانگی و شبکه های تولید و فروش با بهره گیری از ظرفیت های کارآفرینان یا پشتیبانان و امکانات بخش خصوصی ، فضاهای در اختیار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و تسهیلات مالی و اعتباری صندوق در راستای مدل هوشمند شبکه های اقتصادی محصولات بازار محور از زمینه همکاری  صندوق مهر امام رضا (ع) و سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در راستای تفاهم نامه مذکور است. 

  وی میزان تسهیلات در نظر گرفته شده برای توسعه اشتغال در ماههای پایانی سال بر اساس تفاهمنامه مذکور را 100 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در صورتی که در سه ماه پایانی سال نتایج مطلوبی حاصل شد این تسهیلات می تواند افزایش یابد.

  حسین نژاد سرانه هرنفر برای شرکتهای مادر تخصصی را یک میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: درصورتی که افراد تحت پوشش پشتیبانان که فعالیت اقتصادی خود را در محل زندگی قرار دهند 150 میلیون ریال در نظر گرفته شده است. 

  وی میزان کارمزد تسهیلات را چهار درصد و مدت آن را پنج ساله ذکر کرد.

  مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مسؤولیت شناسایی  افرادی را که به لحاظ توانمندی که دارای توجیه اقتصادی باشند را بر عهده دارد. 

  مدیر عامل صندوق مهر رضا تاکید کرد: افرادی که به عنوان پشتیبان فعالیت خود را شروع کنند در حین و پس از پرداخت مورد نظارت قرار خواهند گرفت.

  وی بیان کرد: افرادی که آموزش مهارت کسب کنند می توانند از اشتغال بهره مند شوند و توسط پشتیبانان به کار گرفته شوند. 

   مدیر عامل صندوق مهر امام رضا(ع)  در ادامه خبرداد: تاکنون 14هزار و 480 نفر پشتیبان در سامانه صندوق مهر امام رضا (ع) ثبت نام کرده اند که از هفته آتی طرحهای آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

  وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های مهم دولت یازدهم  ایجاد اشتغال است گفت: بسیاری از طرحهای اشتغالزا می تواند طی 2تا سه ماه منجر به ایجاد اشتغال شوند.

    وی همچنین از پرداخت 10میلیون تومان تسهیلات به نخبگان مهارت خبر داد و گفت: همچنین افرادی که در میان نخبگان مهارتی دارای طرحهای نو باشند 50تا 100 میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 2099
  دفعات دیده شده: 3369 | آخرین مشاهده: 7 دقیقه پیش
مرتبط
 • پیام معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت ششم مرداد؛ روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی

  پیام معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت ششم مرداد؛ روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی
  خانواده تلاشگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ما در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از طریق مهارت آموزی به دنبال ارتقای فرهنگ ملی مهارت هستیم.
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 3 مرداد 1395
 • معاون رییس جمهور در بازدید از کارگاه محصول محور تراش سنگ های قیمتی

  معاون رییس جمهور در بازدید از کارگاه محصول محور تراش سنگ های قیمتی
  آموزش تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی ایجاد یک شغل ثروت آفرین
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 7 بهمن 1393
 • برگزاری نشست هم اندیشی بازاریابی، بازارسازی، برندسازی و شبکه فروش

  برگزاری نشست هم اندیشی بازاریابی، بازارسازی، برندسازی و شبکه فروش
  نشست هم اندیشی بازاریابی، بازارسازی، برندسازی و شبکه فروش در راستای آموزش های بازار محور مورخ 29/10/1392 برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 30 دی 1392
 • انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و اتحادیه طلا و جواهر این استان

  انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و اتحادیه طلا و جواهر این استان
  تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و اتحادیه طلا و جواهر این استان در راستای بهبود فرآیند کسب و کار و افزایش راندمان تولید در واحدهای تولیدی، صنفی و خدماتی منعقد شد.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 25 دی 1392
 • دیدار معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با استاندار هرمزگان

  دیدار معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با استاندار هرمزگان
  معاون پژوهش و برنامه ریزی سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور با استاندار هرمزگان دیدار کرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 11 آذر 1392