فراخوانی ...
ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 28 بهمن 1392 ساعت 9:29
  ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت (برزیل–2015) از تاریخ 26/11/92 تا 15/12/92 صورت می گیرد.

  دکتر کورش پرند،  معاون وزیر تعاون،  کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان بیان داشت: علاقمندان به شرکت در پانزدهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 که موفق به ثبت نام در مرحله نخست این مسابقات نشده اند می توانند از تاریخ 26/11/92 تا 15/12/92 برای شرکت در آزمون مورخ 23 اسفند ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود به صورت الکترونیکی و از طریق پرتال جامع سازمان به آدرس:http://advari.irantvto.irاقدام نمایند و پس از ثبت نام مدارک لازم را برای تأیید به یکی از  مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان خود تحویل  دهند.

   

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: شرط سنی برای داوطلبان رشته های ساخت و تولید تیمی و مکاترونیک متولدین 11/10/1368 به بعد و برای سایر رشته ها 11/10/1371 به بعد می باشد.

   

  دکتر پرند تصریح کرد : سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان نماینده ایران در سازمان جهانی مهارت ( WSI )،متولی برگزاری مسابقات ملی مهارت در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری به صورت سالانه می باشد که مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات ملی مهارت در دو مرحله و در تاریخ های 25/11/92 و23/12/92 ، مرحله استانی اردیبهشت 1393،  و مرحله کشوری شهریور 1393برگزار می شود.

   

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: جوانان ماهر شامل کارآموزان وآموزش دیدگان مراکز آموزش فنی وحرفه ای ،هنرجویان آموزش و پرورش در رشته های کار و دانش ، فنی و حرفه ای و نظری ، دانشجویان آموزشکده های فنی و حرفه ای و آموزش عالی و همچنین کارگران واحدهای صنعتی و صنفی می توانند با رعایت شرایط سنی فوق در این دوره از مسابقات ملی مهارت شرکت نمایند.

   

  وی تصریح کرد: مرحله شهرستانی مسابقات ملی مهارت  در ابتدا به صورت آزمون کتبی و به طور همزمان در کشور برگزار می شود که پس از آن در هر استان از میان قبول شدگان مرحله کتبی با برگزاری آزمون عملی نسبت به انتخاب نفرات برتر و معرفی به مرحله استانی اقدام خواهد شد.

   

  دکتر کورش پرند بیان داشت: پانزدهمین مسابقات ملی مهارت در 30 رشته آموزشی شامل: ساخت وتولید (تیمی3 نفره)-مکاترونیک (تیمی 2 نفره)-،طراحی مهندسی مکانیک-تراش CNC-فرز CNC- فناوری اطلاعات-راه کارهای نرم افزاری برای تجارت-جوشکاری-کاشیکاری دیوار و کف- صافکاری خودرو- لوله کشی و گرمایشی- الکترونیک- طراحی وب- تاسیسات الکتریکی- کنترل صنعتی- مدیریت آب و فاضلاب- آجرچینی- رباتیک (تیمی 2 نفره)- کابینت سازی (چوبی)- اتصالات چوبی-جواهر سازی- خیاطی ( فناوری مد)- قنادی (شیرینی پزی)- فناوری اتومبیل- آشپزی-  نقاشی خودرو-طراحی فضای سبز(تیمی 2 نفره)-  تبرید و تهویه- فناوری اطلاعات –مدیریت سیستم های تحت شبکه- فناوری طراحی گرافیک و گل آرایی برگزار می شود.

   

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان ،معرفی آموزش های مهارتی واهمیت نقش آن در توسعة اقتصاد به عموم مردم وجلب نظر مسئولان، بنگاه های اقتصادی، صنایع وصنوف برای مشارکت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت، ارتقای سطح استانداردهای آموزش مهارت در کشور، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت های حرفه ای کشور تا سطح مهارت های جهانی و شناسایی کمبودها در آموزش های فنی وحرفه ای و برنامه ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حرفه ای،  ،شناسایی ومعرفی افراد ماهر ونخبه به صنایع وبنگاه های اقتصادی، فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور، کشف استعدادهای حرفه ای جوانان وایجاد فرصت مناسب برای شکوفایی مهارت ها و ایجاد انگیزش در جوانان برای کسب مهارت وایجاد سیستم ارزیابی نظام آموزش مهارتی کشور از جمله اهداف برگزاری مسابقات مهارت است.

   

  دکتر پرند درخصوص تسهیلات اعطایی به برگزیدگان مسابقات ملی مهارت بیان داشت: اعطای مدال، لوح تقدیر، استفاده از برگزیدگان به عنوان مربیان آموزشی، معرفی به بنیاد ملی نخبگان و سایر حمایتهای مادی و معنوی برای جذب، حفظ و نگهداری آنها به عنوان نخبگان مهارتی کشور از جمله تسهیلات اعطایی به برگزیدگان مسابقات مهارت است.

   

  شایان ذکر است، برگزیدگان نهایی چهاردهمین و پانزدهمین مسابقات ملی مهارت پس از شرکت در اردوهای آماده سازی درچند رشته منتخب  به  چهل و سومین  مسابقات جهانی مهارت که در سال 2015 در کشور  برزیل برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

   

  این گزارش افزود: در چهل و دومین مسابقات جهانی مهارت( آلمان  2013 ) که تیر ماه سال جاری در لایپزیک آلمان برگزار شد، تیم ملی مهارت کشور توانست با کسب مدال نقره در رشته های رباتیک و جواهرسازی و مدال برنز در رشته ی طراحی وب و همچنین 8 مدالیون افتخار در رشته های مکاترونیک، طراحی مهندسی مکانیک CAD،الکترونیک، جوشکاری، راهکارهای تجاری درنرم افزار، فناوری اتومبیل، مدیریت سیستم های تحت شبکه و فناوری طراحی گرافیک و با 2 رتبه ارتقا نسبت به دوره قبل در رتبه بندی میانگین امتیازات تیمی در میان 52 کشور جهان، مقام چهارم جهانی را کسب نماید.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 2237
  دفعات دیده شده: 2651 | آخرین مشاهده: 18 ساعت پیش
مرتبط
 • مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت

  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت
  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | شنبه 13 اردیبهشت 1393
 • مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل


  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.
  اطلاعیه | اجتماعی | چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393
 • ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )

  ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )
  علاقمندان به شرکت در پانزدهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 می توانند در یکی از دو بازه زمانی 1/11/92 تا 10/11/92برای شرکت در آزمون مورخ 25 بهمن ماه سال جاری و یا 26/11/92 تا 15/12/92 برای آزمون مورخ 23 اسفند ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود به صورت …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 25 دی 1392
 • چهاردهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل - 2015

  چهاردهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل - 2015
  مرحله کشوری چهاردهمین مسابقات ملی مهارت ـ انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل -2015 از تاریخ 5 تا 8 آبان ماه سال جاری از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود.
  خبر | اجتماعی | شنبه 4 آبان 1392
 • حضور مقتدرانه استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان تهران در اردوی آمادگی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل 2015

  حضور مقتدرانه استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان تهران در اردوی آمادگی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل 2015
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از درخشش تیم نخبگان مهارتی استان تهران با کسب 13 مدال و 16 دیپلم افتخار در چهاردهمین و پانزدهمین مسابقات ملی مهارت و راهیابی هفت نفر از استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان به اردوی مسابقات جهانی برزیل 2015 خبر داد.
  خبر | اجتماعی | پنج‌شنبه 22 آبان 1393