فراخوانی ...
جزئیات اعطای تسهیلات به نخبگان و استعدادهای برتر در سال 93 اعلام شد نسخه چاپی RSS
 • سه‌شنبه 19 فروردین 1393 ساعت 9:43
  جزئیات اعطای تسهیلات به نخبگان و استعدادهای برتر در سال 93 اعلام شد معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان از ابلاغ شیوه نامه ارائه تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در سال 1393 بر اساس سیاست های تشویقی و رقابتی جدید و به منظور ارائه تسهیلات هدفمند پس از احراز شرایط و پویایی علمی و پژوهشی به نخبگان و استعدادهای برتر خبرداد.

  دکتر سید حسن حسینی در باره جزئیات تسهیلات ارائه شده به نخبگان و استعدادهای برتر در سال 1393 گفت: تسهیلات بسته کمک هزینه علمی و پژوهشی شامل کمک هزینه ماهیانه، کمک هزینه ارائه مقاله، اعتبار پژوهشی استادیاران جوان، پژوهانه، فرصت مطالعاتی، بورس دکتری و پسادکتری و جذب هیات علمی یکی از تسهیلات اعطایی به نخبگان و استعدادهای برتر در سال جاری است که به دانشجویان نمونه، برگزیدگان جشنواره های خوارزمی، رازی، فارابی و شیخ بهایی، منوط به بررسی مدارک و مستندات لازم در شورای نخبگان و بعد از بررسی در شورا و تایید نهایی طبق آیین نامه های مربوطه تعلق می گیرد.

   

  معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان افزود: نخبگان و استعدادهای برتر قرآنی، هنری و برگزیدگان جشنواره نوآوری و شکوفایی و همچنین برگزیدگان مسابقات ملی مهارت نیز بر اساس معیارهای دانش آموختگان برتر مورد بررسی قرار خواهند گرفت و شورای نخبگان مسئولیت بررسی را بر عهده خواهد داشت.

   

  دبیر جشنواره های نوآوری و شکوفایی سال 1393 با تاکید براینکه درصد مشارکت مؤثر علمی برای تمامی جشنواره ها از ابتدای سال 1393، از 30 درصد به 45 درصد افزایش یافته است،خاطرنشان کرد: این موضوع در جهت ضرورت افزایش کیفیت طرح ها و ارائه تسهیلات هدفمند به متقاضیان است. همچنین از این پس حضور فرد در زمان ارزیابی تعیین درصد مشارکت برای برگزیدگان در جشنواره نوآوری و شکوفایی الزامی است و فقط مخترعان سطح یک و دو مشمول آیین نامه جذب و نگهداری در دستگاه های اجرایی می شوند.

   

  دبیر شورای نخبگان بنیاد ملی نخبگان در خصوص حمایت بنیاد از نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور گفت: بر اساس این شیوه نامه متقاضیان ایرانی خارج از کشور می توانند درخواست دریافت تسهیلات را به بنیاد ارائه دهند ولی اعطای این تسهیلات منوط به بازگشت به کشور (اقامت یا تحصیل و یا اشتغال در ایران) و احراز آن توسط بنیاد است.

   

  وی افزود: همچنین دانشجویان و دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور می توانند تقاضای استفاده از تسهیلات نظام وظیفه را از طریق سامانه ثریا ارائه دهند و پس از بررسی و تصویب و مراجعت به کشور از این تسهیلات بهره مند شوند.

   

  معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان در ادامه تاکید کرد: تمام متقاضیان لازم است جهت دریافت تسهیلات در سامانه ثریا تشکیل پرونده داده و بعد از طی فرآیند بررسی پرونده امکان درخواست تسهیلات برای ایشان فراهم می شود.

   

  وی در پایان از بازنگری در شیوه و آیین نامه اعطای تسهیلات نظام وظیفه در سال جدید خبرداد.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: ایسنا
  شماره مطلب: 2333
  دفعات دیده شده: 2327 | آخرین مشاهده: 3 روز پیش
مرتبط
 • مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت

  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت
  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | شنبه 13 اردیبهشت 1393
 • مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل


  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.
  اطلاعیه | اجتماعی | چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393
 • ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )

  ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )
  علاقمندان به شرکت در پانزدهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 می توانند در یکی از دو بازه زمانی 1/11/92 تا 10/11/92برای شرکت در آزمون مورخ 25 بهمن ماه سال جاری و یا 26/11/92 تا 15/12/92 برای آزمون مورخ 23 اسفند ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود به صورت …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 25 دی 1392
 • ثبت نام چهاردهمین دوره مسابقات ملی مهارت

  ثبت نام چهاردهمین دوره مسابقات ملی مهارت
  دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس این سازمان با اعلام این خبر بیان داشت: ثبت نام از متقاضیان شرکت در این دوره از مسابقات ملی مهارت آغاز شده و تا بیست و هفتم اردیبهشت ماه در مراکزآموزش فنی وحرفه ای سراسر کشور انجام می شود که شرط سنی برای داوطلبان رشته …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 21 فروردین 1392
 • ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت

  ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت
  ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت (برزیل–2015) از تاریخ 26/11/92 تا 15/12/92 صورت می گیرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 28 بهمن 1392