فراخوانی ...
برنامه های پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اعلام شد نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 15 اردیبهشت 1393 ساعت 11:53
  برنامه های پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران اعلام شد رئیس پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران برنامه های پژوهشکده مکانیک در سال ۹۳ را اعلام کرد.

  فرحانی رئیس پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی گفت: ایران برنامه های سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی را در راستای خودکفایی و درآمدزایی اعلام کرد.

   

  وی افزود: ارائه خدمات فنی در زمینۀ استانداردسازی تجهیزات انرژی بر در بخش های انرژی بر سیستم های سرمایشی، سیستم های گرمایشی، پمپ ها، ارائه خدمات مشاوره ای، تحقیق و توسعه به صنایع و مراکز پژوهشی دولتی و خصوصی با استفاده از امکانات و تخصص های موجود در آزمایشگاه های استاندارد پژوهشکده مکانیک و اجرا و یا نظارت بر اجرای پروژه های معاینۀ فنی موتورخانه ها توسط شرکت های خصوصی از جمله برنامه های تدوین شده در سال جاری است.

   

   فرحانی تصریح کرد: همچنین طراحی و ساخت تجهیزات و محصولات بسترهای آزمون سیستم های سرمایشی، بسترهای آزمون سیستم های گرمایشی، بسترهای آزمون پمپ ها و تونل های باد عمودی و افقی با برند سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران نیز از اولویت های پژوهشکده مکانیک در سال جاری است.

   

  وی به برخی از طرح های کلان این پژوهشکده در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: مشارکت در اجرای پروژه ملی ماهواره آیات (فاز اول)، ارائۀ پروپوزال طرح ساخت، نصب و راه اندازی نیروگاه های آبی کوچک، ارائه پروپوزال فاز اول طرح جمع آوری ضایعات صنایع سنگبری و تبدیل این ضایعات به محصولات مفید (با استفاده از حمایت های مالی سازمان محیط زیست در چارچوب تفاهم نامه منعقد شده بین سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و سازمان محیط زیست از اولویت های مهم پژوهشکدۀ مکانیک در سال ۹۳ است.

   

  فرحانی با بیان اینکه این پژوهشکده همچنین در اجرا و برگزاری دوره های آموزشی در سطح ملی و منطقه ای نیز اقدام خواهد کرد درخصوص برنامه های اثرگذار پژوهشکده مکانیک در سال جاری تصریح کرد: رونمایی از چند طرح ملی از جمله آزمایشگاه استاندارد آزمون و بهینه سازی پمپ ها و صدور برچسب انرژی، آزمایشگاه های استاندارد آزمون کولرهای اسپلیت در مبادی ورودی استان هرمزگان و خوزستان، آزمایشگاه استاندارد آزمون پکیج یونیت ها، مرکز ملی تحقیقات آیرودینامیک و انرژی باد، ورود سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در مقام یکی از مؤثر ترین ارگان های فعال در زمینۀ کاهش مصرف انرژی در کشور به بازار کربن ایران، از طریق همکاری با دیگر سازمان ها و ارگان های متولی در کشور از جمله اهداف پژوهشکده در اجرای برنامه های اثربخش خواهد بود.

   

   وی در ادامه با اشاره به تدوین برنامه های فرهنگ سازی در زمینۀ کاهش مصرف و افزایش بهره وری انرژی در سیستم های انرژی برگفت: در این خصوص اقدام به برگزاری همایش ملی بهره وری انرژی در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، تهیه و تدوین کتابچۀ بهره وری انرژی و شرکت فعال در برنامه های صدا و سیما برای ارائه توانمندی های پژوهشکدۀ مکانیک سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران کرده ایم.

   

  فرحانی تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزشی در سطح ملی و منطقه ای نیز در دستور کار پژوهشکده قرار گرفته است. دوره های آموزشی پنوماتیک و هیدرولیک صنعتی، دورۀ آموزشی منطقه ای سیستم های سرمازایی (فوق سرد)، دورۀ آموزشی پایش ارتعاشات، دورۀ آموزشی بهینه سازی انرژی در سیستم های سرمایشی، دورۀ آموزشی بهینه سازی انرژی در سیستم های گرمایشی، دورۀ آموزشی منطقه ای فناوری ماهواره و دوره آموزشی طراحی حرارتی ماهواره و همکاری در برگزاری چهاردهمین کنفرانس انجمن هوافضای ایران از جمله فعالیت های آموزشی این پژوهشکده است.

   

  وی در پایان به اهم فعالیت های پژوهشکده مکانیک در سال ۱۳۹۲ اشاره کرد وخاطرنشان کرد: طی سال گذشته انعقاد قرارداد پروژه «معاینۀ فنی موتورخانۀ ساختمان های دولتی در شهر تهران با هدف بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش آلاینده ها» و اجرای موفقیت آمیز دو مرحله از پروژه، شروع عملیات احداث آزمایشگاه استاندارد آزمون پمپ های گریز از مرکز برای برچسب انرژی، اجرای فاز اول بخش زیرسیستم های مکانیک ماهواره زلزله شناسی آیات، ادامۀ مراحل ساخت مرکز ملی تحقیقات آیرودینامیک و انرژی باد، انجام مراحل نهایی برای رونمایی پروژه آزمایشگاه های استاندارد آزمون کولرهای اسپلیت در مبادی ورودی استان های خوزستان و هرمزگان از جمله مهم ترین دستاوردهای پژوهشکده مکاینک طی سال ۹۲ بود.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: باشگاه خبرنگاران
  شماره مطلب: 2435
  دفعات دیده شده: 2104 | آخرین مشاهده: 2 روز پیش
مرتبط
 • نشریات علمی


   رشته نام نشریه اعتبار سردبیر مهندسی برق انرژی ایران  کمیته ملی انرژی ج.ا.ا علمی  ترویجی سید محمد صادقزاده پردازش علائم و داده ها  موسسه فرهنگی و هنری پردازش علائم هوشمند علمی  پژوهشی احمد اکبری رادار دانشگاه جامع امام حسین(ع) …
  صفحات داخلی | اجتماعی | دوشنبه 5 خرداد 1393
 • برگزاری نخستین همایش بین المللی مدیریت منابع آب

  برگزاری نخستین همایش بین المللی مدیریت منابع آب
  نخستین همایش بین المللی مدیریت منابع آب در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 6 اسفند 1392
 • معرفی رشته مهندسی نساجی


  دیباچه:بشر در ابتدا برای تهیه لباس و پوشاک و محافظت از خود در مقابل سرما و گرما صنعت نساجی را به وجود آورد. سپس زیرانداز و روانداز خود را به یاری این صنعت تهیه کرد و امروزه نه تنها انواع پوشاک و فرش و موکت را به یاری صنعت نساجی تهیه می کند بلکه برای ساخت ترمز ماشین، شریانهای …
  صفحات داخلی | اجتماعی | چهارشنبه 30 مرداد 1392
 • معرفی رشته مهندسی فناوری اطلاعات


   در کشور ما نیز در راستای ایجاد تغییرات بنیادین و منطقی و دستیابی به نیروهای متخصص و کارآمد رشته فناوری اطلاعات به صورت متمرکز و غیرمتمرکز در مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه ها ارایه می شود. رشته مهندسی فناوری اطلاعات، زیرمجموعه گروه فنی در دانشگاه محسوب می شود. این …
  صفحات داخلی | اجتماعی | چهارشنبه 30 مرداد 1392
 • معرفی رشته های دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر


   دیباچه:دریا سالار "الفرد تیرهامان" ابداع کننده استراتژی دریایی در اوایل قرن بیستم می گوید:"اقیانوس های کره زمین، حبابی پر آب هستند که جدار زمین را پوشانده اند. هر کشور و یا ائتلافی از کشورها که قدرت فرماندهی بر این دریاهای بزرگ را داشته باشد، می تواند ثروت دنیا را کنترل کند …
  صفحات داخلی | اجتماعی | دوشنبه 28 مرداد 1392