فراخوانی ...
نشست خبری سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای نسخه چاپی RSS
 • دوشنبه 10 شهریور 1393 ساعت 13:24
  نشست خبری سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای نشست خبری سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای در حاشیه بیست و دومین جشنواره سراسری فرهنگی و هنری دانشجویان فنی و حرفه ای سراسر کشور

  دکتر شفیعی در مورخ 9/6/93   در نشست خبری بیست و دومین جشنواره سراسری فرهنگی و هنری دانشجویان فنی و حرفه ای سراسر کشور اظهار داشت: ارتباط بین صنعت و دانشگاه بسیار مهم و اساسی است و در این بین باید دانش آموزانی تربیت بشوند که نیاز جامعه را برآورده کنند.

  سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای کشور افزود: هر دانشگاه ماموریتی دارد ولی در کلان دانشگاه ها به دو موضوع تقسیم می شوند، دانشگاه های عرضه محور به معنای تولید علم و ارائه تئوری های علمی به دانشجویان و در گروه دوم دانشگاه های کار آفرین را تشکیل می دهند.

  وی تصریح کرد: علمی کاربردی ماهیت دیگر داشته و بنا بوده این نیروهای بازار را تربیت کند و اگر این موضوعات همه درکنار هم قرار بگیرد ما یک ابر دانشگاهی خواهیم بود که همتا نخواهیم داشت و در این زمینه تلاش همه جانبه را انجام می دهیم.

  دکترشفیعی با اشاره به اینکه کارشناسی های فنی حرفه ای را به زودی راه اندازی می کنیم، بیان کرد: در بازدید خود از آلمان به این نتیجه رسیدیدم که باید این موضوع در کشور ما نیز پیگیری شود، زیرا ما نظر داریم این کار ما متفاوت با دانشگاه های دیگر باشد.

  ایشان تصریح کردند: در کشور ما به صورت استوانه ای ادامه تحصیلات انجام می شود، برای مثال فرد ابتدا دنبال مدارک است، به صورت قطع می توان گفت این ارتباط با صنعت بسیار ضعیف بوده است.

  دکترشفیعی خاطر نشان کرد: ماموریت بسیاری از دانشگاه های کشور تغییر پیدا کرده است، برای مثال دانشگاه های پلی تکنیک نیازهای کشور را برآورده می کردند اما در شرایط فعلی این موضوع تغییر پیدا کرده و در این وزارتخانه ها دانشجویان خوب دانشگاه ها حضور ندارند.

  ایشان با اشاره به اینکه این موضوعات برای کشور وضعیت مناسبی را ایجاد کرده است، تصریح کرد: دانشگاه کارآفرین یعنی نباید تنها دنباله رو باشد بلکه باید زمینه های مناسب را در کشور ایجاد کند، دانشجو بتواند نیازهای بازار را برآورده کند و می توان گفت دانشجو در این سیستم باید ایده را به یک فرآیند تبدیل کند.

  سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه بررسی همه این ایده های شکست خورده زمینه رشد و تعالی جامعه را مساعد می کند، خاطرنشان کرد: از هر 100 هزار تحقیق ممکن است یک مدل از آن ها به نتیجه برسد، در این زمینه باید پروژه های تحقیقاتی را عملیاتی کنیم و اصولا این موضوع در دانشگاه علمی کاربردی با عدم دانجشوی تحصیلات تکمیلی مشکل است.

  دکترشفیعی گفت: پروژه های بزرگ نیاز به تکنسین های بزرگ دارد که این موضوع می تواند توسط دانشگاه های فنی و حرفه ای کشور به جامعه تزریق شود و در این زمینه باید گفت وظیفه اصلی ما تربیت این چنین نیروهایی است.

  وی افزود: ما در کشورباید فوق دیپلم های خود را قبل از کار شناسی به بازار کار هدایت کنیم و این یک نیاز غیر قابل انکار است، در این زمینه مقام معظم رهبری و اقای رئیس جمهور توجه بسیار زیادی به این موضوعات دارند زیرا گره حل مشکل بیکاری کشور در دست این چنین دانشگاه هایی است.

  سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای خاطرنشان کرد: تلفیق دانشگاه علمی و کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه ای به زودی اتفاق می افتد اما به صورت دو ماهیت مجزا اداره می شود و به معنای واحد نمی توان این دو را ادغام کرد، در این زمینه جای هیچ نگرانی وجود ندارد، چراکه برنامه هایی به صورت مجزا برای هریک در نظر گرفته شده است.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: دانشگاه فنی و حرفه ای
  شماره مطلب: 2562
  دفعات دیده شده: 2715 | آخرین مشاهده: 15 ساعت پیش
مرتبط
 • تحصیل 700 دانشجو در اولین موسسه آموزش عالی ویژه بانوان

  تحصیل 700 دانشجو در اولین موسسه آموزش عالی ویژه بانوان
  سال گذشته نیز سه رشته درمقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته به این رشته ها اضافه شد و امسال نیز با چهار رشته جدید در مقاطع کارشناسی ناپیوسته، کاردانی و کارشناسی پیوسته موافقت شده است.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 8 خرداد 1392
 • اختتامیه جشنواره های سراسری فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در سال1392 برگزار شد

  اختتامیه جشنواره های سراسری فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در سال1392 برگزار شد
  معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور با بیان اینکه اختتامیه 6 جشنواره سراسری فرهنگی ـ اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی در مشهد برگزار شد، گفت: این جشنواره ها توسط 12 واحد استانی در کل کشور اجرایی شده و برخی از آنها آیین اختتام مستقل داشته اند.
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 25 اسفند 1392
 • بازدید معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه سرپرست کمیته امداد امام خمینی ( ره ) از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای

  بازدید معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه سرپرست کمیته امداد امام خمینی ( ره ) از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای
  روز یکشنبه، دهم شهریور ماه سال جاری ، دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به همراه انواری ، سرپرست کمیته امداد امام خمینی ( ره ) و با هیئت همراه از مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای بازدید کردند.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 13 شهریور 1392
 • در چهارماه نخست سال جاری ۷۹۱نفر در دشتستان آموزشهای فنی و حرفه ای را فراگرفتند

  در چهارماه نخست سال جاری ۷۹۱نفر در دشتستان آموزشهای فنی و حرفه ای را فراگرفتند
  سرپرست مرکز آموزش فنی وحرفه ای دشتستان گفت: در چهارماه نخست سال جاری ۷۹۱نفر در دشتستان آموزشهای فنی و حرفه ای را فراگرفتند.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 2 مرداد 1392
 • نظام ملی مهارت در دانشگاه‌های علمی کاربردی نهادینه می‌شود

  نظام ملی مهارت در دانشگاه‌های علمی کاربردی نهادینه می‌شود
  معاون دانشگاه علمی کاربردی خراسان‌رضوی گفت: نظام ملی مهارت به سبب مهارت‌افزایی در مشاغل در دانشگاه‌های علمی کاربردی نهادینه می‌شود.
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 12 آذر 1391