فراخوانی ...
جوانان با قابلیت های مهارتی بالا به مسابقات جهانی برزیل اعزام می شوند نسخه چاپی RSS
 • یکشنبه 27 مهر 1393 ساعت 11:11
  جوانان با قابلیت های مهارتی بالا به مسابقات جهانی برزیل اعزام می شوند رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: نفرات برتر کشوری در مسابقات ملی مهارت در هر رشته به اردوی تیم مهارت دعوت شده و از این بین نفرات برتر به مسابقات جهانی سال 2015 برزیل اعزام می شوند.

  کوروش پرند رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در مراسم اختتامیه پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت که بعد از ظهر امروز  در سالن 17شهریور وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت: مسابقات ملی مهارت یکی از معتبر ترین مسابقاتی است که در حال حاضر در کشور برگزار می شود این مسابقات زمینه مناسبی جهت تبدیل یادگیری از طریق نوآوری در آموزش و ارزیابی شیوه دوره های کار آموزی و سایر برنامه های آموزش های فنی و حرفه ای را فراهم می کند و می تواند به عنوان ابزاری توانمند جهت ارتقای آموزش و برنامه های فنی و حرفه ای باشد که ضمن روح بخشیدن به تجربه یادگیری و ایجاد انگیزه در کارآموزان آنان را برای مشاغل آینده آماده و زمینه رشد و شکوفایی استعدادها و سطح قابلیت های فنی ومهارتی و افزایش حسن اعتماد به نفس و شکل گیری و تقویت ویژگی های با ارزش مانند کار گروهی، اولویت بندی در مدیریت زمان، تصمیم گیری و کار تحت شرایط فشار را فراهم می کند.

  وی در ادامه افزود: این مسابقات در سه مرحله شهرستانی، استانی و ملی برگزار شد و در مرحله ملی از استان ها و در هر رشته یک نفر در صورت  کسب حد نصاب امتیاز در این مسابقات شرکت کرد.

  پرند افزود: نفرات برتر کشوری این مسابقات نیز در هر رشته به اردوی تیم مهارت دعوت شده تا  از بین نفرات برتر به مسابقات جهانی مهارت که هر دو سال یک بار برگزار می شود اعزام خواهند شد که این مسابقات در سال آینده در کشور برزیل برگزار می شود.

  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  اظهار داشت: در پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت تعداد 553نفر شامل 80زن و 473مرد به رقابت پرداختند همچنین تعداد کارشناسان این دوره از مسابقات نیز 511نفر از جمله 87 زن و 424مرد بودند همچنین بیشترین شرکت کننده از ا ستان آذربایجان شرقی با 28نفر  و کمترین شرکت کننده از نظر استانی نیز 8نفر مربوط به استان کهکیلویه و بویر احمد بود. همچنین بیشترین شرکت کننده در رشته ساخت و تولید تیمی با 45نفر رقابت کننده و کم ترین شرکت کننده نیز در  رشته صاف کاری بدنه خودرو با 8نفر رقابت کننده بود.

  پرند در ادامه به ویژگی های پانزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت پرداخت و گفت: برگزاری آزمون شهرستانی در دو مرحله، برگزار آزمون عمومی و تخصصی جهت کارشناسان شرکت کننده در مسابقات، ایجاد انجمن های گفتگو و ثبت کارشناسان رشته های مختلف جهت بحث و تبادل نظر، برگزاری مسابقات ویژه افراد دارای معلولیت برای اولین بار در 4رشته و با 40نفر رقابت کننده، برگزاری رشته آکورواکرونیک با حضور کارشناس بین المللی برای اولین بار در مسابقات و حضور رقابت کنندگان خانم در رشته های سنگین از قبیل طراحی فضای سبز، کاشی کاری دیوار و کف و تمرکز برگزاری مسابقات در استان البرز از جمله ویژگی های مهم این دوره از مسابقات بود.

  رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور خاطر نشان کرد: از دیگر ویژگی های این دوره از مسابقات می توان به برگزاری جشنواره مهارت با حضور فعال ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها، برگزار گذر مهارت با حضور فعال نهادها و بخش خصوصی، ارتباط با انجمن های علمی و دانشگاهی وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری، پراکندگی توزیع مدال در 30استان، کسب مدال نقره از سوی شرکت کننده در رشته کاشی کاری و دعوت از مسئولان اجرایی سازمان  جهانی مهارت و کارشناسان بین المللی جهت داوری و بازدید از مسابقات در رشته های  آکورواکرونیک، گرافیک، مکاترونیک و رباتیک اشاره کرد.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: باشگاه خبرنگاران
  شماره مطلب: 2575
  دفعات دیده شده: 3033 | آخرین مشاهده: 15 ساعت پیش
مرتبط
 • حضور مقتدرانه استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان تهران در اردوی آمادگی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل 2015

  حضور مقتدرانه استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان تهران در اردوی آمادگی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل 2015
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از درخشش تیم نخبگان مهارتی استان تهران با کسب 13 مدال و 16 دیپلم افتخار در چهاردهمین و پانزدهمین مسابقات ملی مهارت و راهیابی هفت نفر از استعدادهای برتر و نخبگان مهارتی استان به اردوی مسابقات جهانی برزیل 2015 خبر داد.
  خبر | اجتماعی | پنج‌شنبه 22 آبان 1393
 • مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت

  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت
  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | شنبه 13 اردیبهشت 1393
 • مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل


  مرحله استانی پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 در روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می شود.
  اطلاعیه | اجتماعی | چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393
 • ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت

  ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت
  ثبت نام مرحله دوم پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت (برزیل–2015) از تاریخ 26/11/92 تا 15/12/92 صورت می گیرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 28 بهمن 1392
 • ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )

  ثبت نام پانزدهمین مسابقات ملی مهارت، انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت ( برزیل–2015 )
  علاقمندان به شرکت در پانزدهمین مسابقات ملی مهارت انتخابی چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت برزیل– 2015 می توانند در یکی از دو بازه زمانی 1/11/92 تا 10/11/92برای شرکت در آزمون مورخ 25 بهمن ماه سال جاری و یا 26/11/92 تا 15/12/92 برای آزمون مورخ 23 اسفند ماه سال جاری نسبت به ثبت نام خود به صورت …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 25 دی 1392