فراخوانی ...
تصویب سه طرح در حوزه آموزش و اشتغال ازسوی شورای عالی اشتغال نسخه چاپی RSS
 • پنج‌شنبه 6 آذر 1393 ساعت 11:45
  تصویب سه طرح در حوزه آموزش و اشتغال ازسوی شورای عالی اشتغال رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از تصویب سه طرح در حوزه آموزش و از سوی شورای عالی اشتغال خبرداد و در ایجاد همگرایی در زمینه آسیب های اجتماعی تأکید کرد.

  به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران، کوروش پرند رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در نشست تخصصی بررسی الگوی اشتغال معتادان بهبود یافته که عصر روز گذشته در محل سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و با حضور جمعی از کارآفرینان این حوزه برگزار شد، گفت: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به طور خاص سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بحثی تحت عنوان آموزش و اشتغال مطرح است که در این خصوص دوشنبه هفته گذشته در شورای عالی اشتغال سه طرح بررسی و مصوب شد.  

   

  وی در ادامه تصریح کرد: در طرح اول که از سوی معاون اول رئیس جمهور نیز مورد تأکید قرار گرفت  و نقطه مثبت تلقی می شود بهره مندی از ظرفیت بانک های دیگر علاوه بر صندوق مهر امام رضا(ع) در راستای ارائه تسهیلات در بخش آموزش و اشتغال بود که مقرر شد مورد پیگیری جدی قرار گیرد.  

   

  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به تدوین آیین نامه اجرایی طرح آموزش و اشتغال، تصریح کرد: طرح مصوب دوم توانمندسازی آموزش ها برای مناطق محروم، نیمه محروم، روستاها و عشایر است چرا که طبق آسیب شناسی های صورت گرفته یکی از عوامل اصلی در بروز آسیب های اجتماعی در شهرهای بزرگ حضور روستاییانی است که به دلیل نداشتن رفاه اجتماعی و عدم توانمندی به شهرها مهاجرت می کنند و از منزلت اجتماعی مناسبی نیز برخوردار نیستند و همین امر زمینه های ایجاد آسیب های اجتماعی را مهیا می سازد.  

   

  پرند طرح سوم را توانمندسازی و آموزش های مهارتی برای دانشجویان و فارغ التحصیلان عنوان کرد و اظهار داشت: سازمان آموزش وفنی و حرفه ای کشور به عنوان یک شخصیت حقوقی وظیفه ای برای ورود به بحث آسیب های اجتماعی ندارد اما به منظور ایجاد همگرایی دراین خصوص وارد عرصه شده است.

   

  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اشاره به اینکه این سازمان برای اشتغال به دنبال مدل و الگو است، ادامه داد: در حال حاضر الگوی آموزشی بازار محور در رشته های مختلفی نظیر پوشاک، صنایع غذایی، بازارسازی و بازاریابی، فرش و تابلو فرش اجرا شده که موفقیت آمیز بوده و با توجه به موفقیت های حاصله، این طرح در جلسه ای که در ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد مطرح گردید تا با توجه به شرایط آن را در راستای اشتغال زایی معتادان بهبود یافته نیز توسعه دهیم.  

   

  وی تاکید کرد: همچنین مصوب شد تا با در اختیار قرار دادن مبلغی از سوی این ستاد به صندوق مهر امام رضا(ع) در زمینه ارائه تسهیلات به این افراد نیز اقدام شود.

   

  پرند با تأکید بر اینکه ضروری است در هنگام اشتغال معتادان بهبود یافته مددکاران به طور مستمر با این افراد در تماس باشند تا از روی آوردن مجدد این افراد به اعتیاد جلوگیری شود افزود: در طرح بازار محور تسهیلات به صورت مرحله به مرحله ارائه می شود و هم اکنون سیستم آموزش ، تولید، بازاریابی و فروش آمادگی لازم را برای وارد کردن معتادان بهبود یافته به چرخه اشتغال را دارد.  

   

  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه کارآفرینان تلاشگری در این جلسه حاضر هستند هر کدام از این افراد می توانند الگوی مناسبی برای خیران، تعاونی ها و کارآفرینان و سرمایه گذاران باشند تا وارد این حوزه شوند و در این خصوص فعالیت کنند.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: باشگاه خبرنگاران
  شماره مطلب: 2582
  دفعات دیده شده: 2357 | آخرین مشاهده: 7 ساعت پیش
مرتبط
 • پیگیری اجرای طرح شایستگی حرفه ای دانشجویان

  پیگیری اجرای طرح شایستگی حرفه ای دانشجویان
  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: اجرای طرح ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان با رویکرد رفع نیاز بازار کار کشور از سوی این سازمان پیگیری می شود.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 3 دی 1393
 • اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی متمرکز شاغلین خاص بهمن ماه سال 1392

  اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی متمرکز شاغلین خاص بهمن ماه سال 1392
  فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های متمرکز شاغلین خاص دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن ماه سال 1392 ، اعلام شد .
  خبر | اجتماعی | شنبه 24 اسفند 1392
 • دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی با تأکید بر بهبود محیط کسب و کار برگزار شد.

  دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی با تأکید بر بهبود محیط کسب و کار برگزار شد.
  دومین کنفرانس بین المللی کارآفرینی به همت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با حضور 35 نفر از دانشمندان معروف و جهانی کارآفرینی و بیش از 400 نفر از صاحبنظران داخلی در روزهای سوم و چهارم اسفندماه در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 5 اسفند 1392
 • اعلام اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی بهمن 92

  اعلام اسامی پذیرفته شدگان کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی بهمن 92
  فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های متمرکز و معرفی شدگان چند برابر ظرفیت کدرشته محل های نیمه متمرکز در پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی بهمن ماه سال 1392 دانشگاه جامع علمی کاربردی در پایگاه الکترونیکی …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 9 بهمن 1392
 • اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیمه متمرکز دوره های کاردانی و کارشناسی حرفه ای( ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی مهر 92

  اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیمه متمرکز دوره های کاردانی و کارشناسی حرفه ای( ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی مهر 92
  فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی در کدرشته محل های نیمه متمرکز پذیرش دوره های کاردانی فنی وکاردانی حرفه ای و دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای( ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال 1392 در پایگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس …
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 11 آذر 1392