فراخوانی ...
مراکز آموزش فنی و حرفه ای تهران پذیرای ارائه ی آموزش های مهارتی به ایثارگران و خانواده معظم شهدا/ صلاحیت … نسخه چاپی RSS
 • چهارشنبه 26 آذر 1393 ساعت 15:51
  مراکز آموزش فنی و حرفه ای تهران پذیرای ارائه ی آموزش های مهارتی به ایثارگران و خانواده معظم شهدا/ صلاحیت حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار فارغ التحصیلان دانشگاهی بی مهارت در روز پژوهش طی مراسمی با حضور حمیدرضا خانپور مدیرکل، جعفر خلقانی و احمد مشیریان مدیرعامل و معاون سرمایه گذاری شرکت پژوهش و توسعه کشاورزی کوثر تفاهم نامه همکاری با هدف ارتقای صلاحیت حرفه ای و فراهم نمودن بسترهای ایجاد اشتغال پایدار جوانان منعقد گردید.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، جعفر خلقانی مدیر عامل شرکت پژوهش و توسعه کشاورزی کوثر با اشاره به نیاز کشور به آموزش های مهارتی و علمی، اظهار داشت: ما باید به دنبال اقتصاد دانش محور و دانا محور در راستای تولید ثروت باشیم.

   

  وی با تأکید بر افزایش بهره وری و به هنگام سازی دانش در جهت فعال نمودن استعداد ها در بحث تولید، بیان داشت: با توجه به قرار گرفتن در عصر شتاب نیازمند بازبینی و طراحی راهکارهای نو در امر آموزش و پژوهش متناسب با سرعت پیشرفت و توسعه تحولات می باشیم.

   

  مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه کشاورزی کوثربا اعلام این مطلب که ما به دنبال آموزش های مهارتی و کاربردی هستیم و هدف اصل این تفاهمنامه توانمند سازی نیروی انسانی بویژه ایثارگران است، افزود: با اجرای این تفاهمنامه تمام مراکز تولیدی سازمان اقتصادی کوثر عملا به آموزشگاه های مهارتی تبدیل می شود.

   

  صلاحیت حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار فارغ التحصیلان دانشگاهی

   

  در ادامه حمیدرضا خانپور سیاست ها و راهبردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای را در جهت ارتقای صلاحیت حرفه ای و فراهم نمودن بسترهای ایجاد اشتغال پایدار جوانان عنوان نمود و اذعان داشت: سازمان با بیش از 6000 استاندارد مهارت و شایستگی در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر پیشگام در توسعه آموزش های مهارتی در راستای اشتغال پایدار جوانان و ارتقای مهارت شاغلین می باشد.

   

  مدیرکل استان تهران با اشاره به رشد روزافزون فارغ التحصیلان دانشگاهی بی مهارت، اظهار داشت: با توجه به افزایش بیش از 4 میلیون نفر فارغ التحصیل دانشگاهی بیکار در جامعه باید از مهارت آموزی برای برون رفت معضل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی و دانشجویان بهره بگیریم و مهارت آموزی، کاربلدی و کسب و کار در جامعه را به یک فرهنگ تبدیل نماییم.

   

  وی پر کردن خلاء های آموزشی فارغ التحصیلان آموزش عالی توسط آموزش فنی و حرفه ای را بسیار ارزشمند دانست و گفت: اکثر آموزش ها در دانشگاه ها به صورت نظری و تئوری می باشد و فارغ التحصیلان مهارت لازم جهت ورود به فضای کسب و کار را دارا نمی باشند و آشنایی آنان با دنیای واقعی کار با مهارت آموزی و تلفیق علم، فن، هنر و مهارت امکان پذیر می باشد و خروجی اثربخشی را به دنبال خواهد داشت.

   

  خانپور در ادامه خاطرنشان نمود: امروز دنیا به سمت مهارت حرکت می کند و درصدد هستیم با همکاری آموزش عالی، پودمان های مهارتی تشکیل شود و کارآموزان مهارتی با گذراندن پودمان ها و با کسب صلاحیت حرفه ای، مدارک تحصیلی بالاتری دریافت کنند.

   

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، بررسی، تأیید و تصویب استانداردهای آموزشی و سرفصل های تخصصی ارائه شده از سوی شرکت، اجرای دوره های آموزشی مورد نیاز در قالب قرارداد ماده 17، صدور گواهینامه و یا گواهی حضور در دوره آموزشی برای کارآموزان پس از قبولی در آزمون، همکاری در اجرای آموزش و ارتقای مهارت حرفه ای مربیان و کارشناسان طرفین، مشارکت در تأمین فضاهای آموزشی و ... به عهده ی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران عنوان نمود.

   

  وی همکاری در زمینه مطالعه، بررسی و شناسایی ایجاد کارگاه های مهارتی در رشته های مورد نیاز، همکاری در زمینه تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی و تولید محتوای آموزشی، تأمین فضای آموزشی مناسب جهت اجرای دوره های مورد تأیید اداره کل از تعهدات این شرکت خواند.

   

  شایان ذکر است این تفاهم نامه که در 6 ماده و اعتبار سه ساله منعقد گردید از 25 آذرماه سال جاری اجرایی می گردد و آیین انعقاد تفاهم نامه با حضور مجتبی نوروزی و احمد مشیریان مدیرعامل و معاون سرمایه گذاری شرکت پژوهش و توسعه کشاورزی کوثر، جعفر خلقانی مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه شاهد و حمیدرضا خانپور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران برگزار شد.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
  شماره مطلب: 2596
  دفعات دیده شده: 2932 | آخرین مشاهده: 11 ساعت پیش
مرتبط
 • احیاء اقتصاد بدون نفت با استفاده از منابع معدنی سنگ های قیمتی کشور

  احیاء اقتصاد بدون نفت با استفاده از منابع معدنی سنگ های قیمتی کشور
  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از اشتغال بیش از 3 هزار نفر از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در پی انعقاد تفاهم نامه همکاری محصول محور با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان و فناوران زرین خبر داد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 29 دی 1393
 • در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند

  در سراسر کشور؛
 واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
  دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای سراسر کشور در رشته های مختلف مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی پیوسته و ناپیوسته، بدون کنکور دانشجو می پذیرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 28 مرداد 1392
 • تقدیر از مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه

  تقدیر از مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه
  تقدیر از مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه، در همایش ملی نخبگان علمی و فرهنگی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر و خادمین شهدا، توسط معاون اول رییس جمهوری
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393
 • صدور بیش از یک هزار و 200 مجوز مشاغل خانگی در استان یزد

  صدور بیش از یک هزار و 200 مجوز مشاغل خانگی در استان یزد
  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان یزد گفت: از ابتدای طرح مشاغل خانگی تاکنون یک هزار و 246 مجوز راه اندازی مشاغل خانگی در استان یزد صادر شده است .
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 12 شهریور 1392
 • اموزشگاه ازاد فنی و حرفه ای رشته طراحی دوخت


  نام آموزشگاه نام موسس منطقه جنسیت تلفن تلفن همراه آدرس ساعات کاری شهریار رقیه احمدی گلابخوران 13 زن 33343851   خ دماوند اتوبان امام علی نبش ک شهرستانی ( مرتضائی) پ 259 وابسته به مسجد امام جعفر …
  صفحات داخلی | اجتماعی | چهارشنبه 18 اردیبهشت 1392