فراخوانی ...
تشکیل کمیته عالی ارتباط دانشگاه و صنعت در دانشگاه فنی و حرفه ای نسخه چاپی RSS
 • سه‌شنبه 30 دی 1393 ساعت 10:53
  تشکیل کمیته عالی ارتباط دانشگاه و صنعت در دانشگاه فنی و حرفه ای جلسه ای با حضور دکتر شفیعی ؛رییس دانشگاه فنی و حرفه ای ، تعدادی از مدیران ستادی و روسای مراکز تابعه در زمینه ی تشکیل کمیته ی تخصصی ارتباط صنعت و دانشگاه و همچنین هماهنگی های لازم برای برگزاری هر چه با شکوه تر هجدهمین کنگره ارتباط دولت ،دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی برگزار شد .

  در روز یک شنبه مورخ 28/10/93  جلسه ای با حضور دکتر شفیعی ؛رییس دانشگاه فنی و حرفه ای ،  تعدادی از مدیران ستادی و روسای مراکز تابعه در زمینه ی تشکیل کمیته ی تخصصی ارتباط صنعت و دانشگاه و همچنین  هماهنگی های لازم برای برگزاری هر چه با شکوه تر هجدهمین کنگره ارتباط دولت ،دانشگاه و صنعت برای توسعه ملی برگزار شد .

  در ابتدای جلسه دکتر شفیعی ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین خطاب به روسای مراکز عنوان کرد : با عنایت به نزدیکی ایام ا... دهه فجر روسای مراکز تابعه طوری  برنامه ریزی کنند اگر در آموزشکده ها پروژه ی عمرانی در حال افتتاح وجود دارد با هماهنگی سازمان مرکزی در این ایام فرخنده به بهره برداری برسد .

  رییس دانشگاه فنی و حرفه ای با ابراز رضایت مندی از سفرهای استانی که در هفته های  اخیر از آموزشکده ها داشته بیان کرد : نوآوری دستگاه ها  به روز رسانی کارگاه ها و آزمایشگاه ها در دستور کار دانشگاه است .

  ایشان ادامه داد : در حال رایزنی و برنامه ریزی برای راه اندازی 60 آزمایشگاه درجه یک در سراسر مراکز تابعه هستیم و با این کار می توانیم برای دانش آموختگانی که از دانشگاه های عرضه محور دانش آموخته شده اند و مهارت های لازم را ندارند دوره های  آزاد برگزار کنیم تا آموزش های لازم به آنها داده شود.در این محور تفاهم نامه هایی هم با تعدادی از دانشگاه های مادر سراسر کشور منعقد شده است .

  دکتر شفیعی با اشاره به تعدادی از رشته های منسوخ شده در دانشگاه بیان داشت: تغییر سر فصل دروس برای ارتقاء دانشگاه و راه اندازی رشته های جدید مانند هوافضا و نانو  از اهداف ما است عنوان کرد : اکثر کارگاه ها و آزمایشگاه های آموزشکده ها قدیمی است و مستلزم آن است سطح تجهیزات بالا برود تا آموزش های کاربردی و مهارتی در آموزشکده ها بیش از پیش شکل بگیرد .

  ایشان با بیان این مطلب که پیگیر حل مشکلات بازنشستگان و پیشکسوتان دانشگاه هستیم از راه اندازی کانون بازنشستگان دانشگاه فنی و حرفه ای خبر داد .

  وی افزود : تولیدات زیادی در مراکز تابعه توسط دانشجویان انجام می شود ولی به دلیل اینکه ساماندهی و برنامه ریزی خوبی ندارد متوقف می شود بنده از تمام زحماتی که در این عرصه انجام می شود تقدیر و تشکر می کنم در بازدیدها  مشاهده شد مراکز تولیداتی مانند میزهای چوبی ،صنایع دستی ،البسه ،گلدوزی و گلسازی ،هنرهای فلز کاری و فرش بافی دارند و خاطر نشان کرد : باید بدانید اگر در این زمینه با ستاد هماهنگ باشید بازاریابی بهتری برای عرضه و فروش خواهید داشت .

  دکتر شفیعی به سخنان وزیر علوم ،تحقیقات و فناوری در زمینه ی کارآفرینی اشاره کرد و افزود : دکتر فرهادی در سفر به استان گیلان بیان داشتند : ایجاد دانشگاه های نسل سوم از اهداف  اصلی وزارت علوم است باید در نظر داشت جهت گیری دولت به طرف راه اندازی مراکز علمی با فناوری های نو ، مهارتی و در محوریت دانشگاه های کارآفرین و مهارت گرا است که  تولید ثروت می کنند .

  رییس دانشگاه فنی و حرفه ای خطاب به حاضرین در جلسه عنوان کرد : هدف بنده از تشکیل کمیته ارتباط صنعت و دانشگاه فنی و حرفه ای متکی بر این است که بنده باور دارم که علم باید به فناوری، مقالات isi به تولید و  ایده های نوین تبدیل شود که با این تفکر می توان به پیشرفت و دستاوردهای فراوانی در زمینه علم ،فناوری و صنعت دست یافت.

  استاد تمام و عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر عنوان کرد : ما حتی بنا داریم که کارشناسی رشته های مهندسی را به صورت فنی و حرفه ای داشته باشیم زیرا فناوری ها به اندازه ای ارتقا پیدا کرده که دیگر تربیت تکنسین جوابگوی نیازها نیست و ما باید مهندسان را برای کار با فنآوری های نو تربیت کنیم.

  دکتر مسعود شفیعی در ادامه تأکید کرد  برنامه ریزی و پیگیری در جهت انعکاس اهداف بلند مدت دانشگاه برای تعامل با  دولت و بالاخص معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری جهت نگاه ویژه برای این دانشگاه در برنامه ششم توسعه در دستور کار ستاد می باشد  .

  رییس جمعیت ایرانی پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه  با اشاره به موانع موجود در مسیر ارتباط میان صنعت و دانشگاه اظهار کرد: متاسفانه ضرورت و اهمیت ارتباط میان صنعت و دانشگاه جزو وظایف دانشگاه ها قرار نگرفته است. همچنین دانشگاه ها به صنعت و صنعت به دانشگاه ها اعتماد ندارند. به همین دلیل شاهد هدر رفت دانش تولیدی کشور هستیم در حالی که برای ارتقای همه جانبه کشور، به تبدیل دانش به فناوری نیازمندیم.

  دکتر شفیعی هدف از برگزاری این کنگره که با حضور بسیاری از خبرگان بخش های تولیدی، استادان دانشگاه، صاحب نظران موسسات آموزشی، پژوهشی، مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی، و مدیران دفاتر برگزار می شود را، بررسی و تعیین نقش دولت در تحکیم ارتباط صنعت و دانشگاه، دستیابی به ساز و کارهای لازم و تعیین استراتژی های مناسب برای تحقق این امر دانست .

  وی ادامه داد : در نظر داریم در حاشیه برگزاری کنگره هجدهم که اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد نمایشگاهی از دستاوردها،اختراعات و طرح های پژوهشی دانشجویان و استادان دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار کنیم بنابراین روسای مراکز مستحضر باشند با هماهنگی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تمام تلاش و سعی خود را در جهت ارسال آثار و هر چه بهتر شناساندن دانشگاه مهارت محور و کارآفرین فنی و حرفه ای داشته باشند .

  در پایان جلسه، مدیران و روسای مراکز  به بیان پیشنهاداتی برای هرچه بهتر برپاشدن کنگره ارتباط دولت ،دانشگاه و صنعت که در سال جاری برگزار خواهد شد پرداختند .  خبر| اجتماعی
  نام منبع: دانشگاه فنی و حرفه ای
  شماره مطلب: 2615
  دفعات دیده شده: 2780 | آخرین مشاهده: 17 ساعت پیش
مرتبط
 • اضافه شدن 300 رشته جدید در دانشگاه علمی کاربردی

  اضافه شدن 300 رشته جدید در دانشگاه علمی کاربردی
  معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه جامع علمی- کاربردی با اشاره به اینکه 300 رشته جدید در این دانشگاه هدف‌گذاری شده است، گفت: درخواست واحدهای آموزشی در کمیته گسترش مورد بررسی قرار گرفته و موضوع آموزش و محتوای دروس نظری و علمی با نگرش جامع‌تری عرضه خواهد شد. به گزارش …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 24 آبان 1391
 • انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی با کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی

  انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی با کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی
  مهارت آموزشی فارغ التحصیلان دانشگاهی شروعی جهت پاسخگویی به نیاز بازار کار
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 7 بهمن 1393
 • مراکز آموزش فنی و حرفه ای تهران پذیرای ارائه ی آموزش های مهارتی به ایثارگران و خانواده معظم شهدا/ صلاحیت حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار فارغ التحصیلان دانشگاهی بی مهارت

  مراکز آموزش فنی و حرفه ای تهران پذیرای ارائه ی آموزش های مهارتی به ایثارگران و خانواده معظم شهدا/ صلاحیت حرفه ای راهگشای اشتغال پایدار فارغ التحصیلان دانشگاهی بی مهارت
  در روز پژوهش طی مراسمی با حضور حمیدرضا خانپور مدیرکل، جعفر خلقانی و احمد مشیریان مدیرعامل و معاون سرمایه گذاری شرکت پژوهش و توسعه کشاورزی کوثر تفاهم نامه همکاری با هدف ارتقای صلاحیت حرفه ای و فراهم نمودن بسترهای ایجاد اشتغال پایدار جوانان منعقد گردید.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 26 آذر 1393
 • سومین کنگره بین المللی صنعت برق


  دانشگاه شیراز در نظر دارد به منظور گسترش دانش و تبادل آخرین دستاوردهای علمی-تحقیقاتی، پژوهشی و صنعتی، سومین کنگره اتوماسیون صنعت برق را در تاریخ های 5 الی 6 اسفندماه 1393 در شهر شیراز برگزار نماید.
  اطلاعیه | اجتماعی | شنبه 22 شهریور 1393
 • نشریات علمی


   رشته نام نشریه اعتبار سردبیر مهندسی برق انرژی ایران  کمیته ملی انرژی ج.ا.ا علمی  ترویجی سید محمد صادقزاده پردازش علائم و داده ها  موسسه فرهنگی و هنری پردازش علائم هوشمند علمی  پژوهشی احمد اکبری رادار دانشگاه جامع امام حسین(ع) …
  صفحات داخلی | اجتماعی | دوشنبه 5 خرداد 1393