فراخوانی ...
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در نمایشگاه دهه کسب و کار نسخه چاپی RSS
 • یکشنبه 5 بهمن 1393 ساعت 16:49
  معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در نمایشگاه دهه کسب و کار توانمندی زنان کارآمدترین روش برای مبارزه با فقر در جامعه است

  شهیندخت مولاوردی، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان این که زنان بیشتر از مردان در معرض فقر قرار دارند، گفت: زنان از قابلیت ها و امکانات لازم برای توانمندی و کاهش فقر برخوردار نیستند که دلیل آن وجود موانع فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در راه توسعه و پیشرفت وضعیت زنان است.

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده  ضمن تقدیر از پیگیری های جدی آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در توسعه آموزش های مهارتی، طرح اشتغال متناسب با تقاضامحوری بازار کار را بسیار مثبت ارزیابی نمود و خواستار استمرار توجه ویژه به آن شد.

   

  مولاوردی، با بیان اینکه کیفیت زندگی بانوان سرپرست خانوار باید به نحو مطلوبی باشد عنوان کرد: متاسفانه سطح زندگی برخی از این زنان در حد شایسته ای نیست و باید سعی کنیم سطح زندگی آن ها را ارتقاء دهیم.

   

   

   

  دور ماندن از آسیب های اجتماعی بانوان سرپرست خانوار با برنامه ریزی منسجم در راستای اشتغال پایدار

   

  فهیمه فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در بازدید از نمایشگاه دهه کسب و کار در شهرستان ری، با اشاره به زندگی سخت برخی بانوان سرپرست خانوار اظهار داشت: باید برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی زنان سرپرست خانوار برنامه ریزی منسجم و مدونی در راستای اشتغال پیادار آنان داشت تا این طبقه از جامعه از آسیب و لطمه به دور بماند.

   

  مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه کیفیت زندگی بانوان سرپرست خانوار باید به نحو مطلوبی باشد عنوان کرد: متاسفانه سطح زندگی برخی از این زنان در حد شایسته ای نیست و باید سعی کنیم سطح زندگی آن ها را ارتقاء دهیم.

   

   

   

  نهادینه شدن آموزش های مهارتی ویژه زنان سرپرست خانوار

   

  حمیدرضا خانپور به نمایش گذاشتن نقش و اهمیت آموزش های مهارتی در اشتغال مولد و پایدار و ترویج فرهنگ کار را از مهمترین اهداف حضور اداره کل در نمایشگاه دهه کسب و کار عنوان نمود و افزود: توانمندسازی بانوان در راستای کسب درآمد مستقل و مدیریت اقتصادی خانواده و ارائه آموزش های مهارتی به زنان سرپرست خانوار و بانوان روستایی، موجب افزایش نیروی انسانی مطلوب در جامعه می شود و با تحقق این امر اقتصاد مردم نیز افزایش می یابد.

   

  وی با اشاره به این مطلب که فرزندان زنان سرپرست خانوار نیز با گذشت زمان به دلیل عدم آگاهی مادر و فرزند چرخه معیوبی را طی می کنند، یادآور شد: زنان سرپرست خانوار جزو اقشار آسیب پذیر به حساب می آیند، که کسب مهارت های فنی و حرفه ای متناسب با نیاز بازار کار و تقاضامحوری منجر به توانمند شدن، تقویت باور و اعتماد به نفس می شود و می توانند سکان زندگی را بر عهده بگیرند و به نحو مطلوب اقتصاد خانواده را مدیریت کنند.

   

  وی معرفی بانوان نخبه و کارآفرین استان را یکی از دستاوردهای این نمایشگاه دانست و تصریح نمود: ما افرادی را داریم کارشان را به عنوان کارآموز شروع کرده و حالا با جذب صدها نیروی کار ماهر و کارجو تبدیل به یک کارآفرین بزرگ شده است.

   

  مدیرکل استان تهران تبلیغ و ترویج آموزش های مهارتی استان به منظور بازاریابی در داخل و خارج کشور را از جمله راهکارهای رونق اقتصادی کشورمان برشمرد و اظهار داشت: در حال حاضر سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اجرای طرح آموزش های محصول محور گام بلندی در راستای  حمایت از تولید ملی و سرمایه ایرانی برداشته و کمتر افراد متخصص و ماهر دیده می شود که مهارت دیده باشد و بگویند بیکار هستیم.

   

  وی تصریح نمود: اعتقاد ما بر این است اگر با توسعه آموزش های مهارتی در سطح کشور پیش برویم و جوانان را به این سمت سوق دهیم قطعاً بیکاری کاهش پیدا می کند و مراکز کسب و کار به رونق می رسند.

   

  حمیدرضا خانپور در پایان خاطرنشان کرد: زنان سرپرست خانوار می توانند یک فرصت اقتصادی برای کشور باشند که با آموزش آنها در حوزه های مهارتی و مشاغل خانگی ضمن تامین نیاز های مالی خود در اقتصاد ملی و توسعه اقتصادی کشور نیز نقش آفرین باشند.

   

  شایان ذکر است این نمایشگاه با حضور شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، فهیمه فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده، زهرا ساعی مشاور استاندار و مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری تهران، حسین طلا نماینده مردم تهران و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی و هدایت الله جمالی پور فرماندار شهرری افتتاح گردید.

   

  لازم به توضیح است نمایشگاه دستاوردهای آموزش فنی و حرفه ای به همت مرکز آموزش فنی و حرفه ای شماره 17 شهرری از 4 تا 11 بهمن ماه سال جاری در فرهنگسرای ولا، نبش میدان نماز شهرری با گذر مهارتی در رشته های سوخت نگار چوب، صنایع دستی ترمه، هویه کاری، تراش روی بلور و شیشه، نقاشی روی شیشه، تراش سنگ های قیمتی در کنار سایر حرف و رشته های مهارتی نمایشگاه در حال برگزاری می باشد.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 2618
  دفعات دیده شده: 3454 | آخرین مشاهده: 3 ساعت پیش
مرتبط
 • خانواده و کارآفرینی


  کار آفرینی مفهومی است که همراه با خلقت بشر وجود داشته است. مروری بر ادبیات کارآفرینی نشان می دهد که مفهوم کارآفرینی برای اولین بار توسط اقتصاددانان مطرح شد. سپس با توجه به اهمیت و نقش کارآفرینی در شکل گیری تحولات اقتصادی در جوامع، دانشمندان علوم اجتماعی نیز به بررسی …
  صفحات داخلی | اجتماعی | دوشنبه 23 دی 1392
 • SIYB


  تعریف یکی از برنامه موفق سازمان بینالمللی کار به منظور توسعه اقتصادی جوامع و ایجاد کسب و کار توسط کارآفرینان بالقوه است. گروه هدف این برنامه آموزشی فراگیران بزرگسال و با سواد میباشد .زیرا تمامی SIYB و بالفعل، برنامه آموزشی به زبانی ساده و بیانی آسان نوشته شدهاند .همچنین …
  کارآفرینی | اجتماعی | سه‌شنبه 5 دی 1391
 • 9 چالش بازار کار/ اشتغال پایدار برنامه‌ریزی جامع می‌خواهد


  معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری با اعلام 9 چالش فعلی بازار کار، خواستار اتخاذ تدابیر 13 گانه برای بهبود شاخص‌های کلیدی بازار کار شد.  به گزارش خبرنگار مهر، در تازه ترین گزارش نظارتی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهور از شش سال اجرای برنامه …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 3 آبان 1391
 • «اقتصاد مهارتی» الگویی اجرایی در سیاست گذاری های کلان و عمومی اقتصاد کشور

  «اقتصاد مهارتی» الگویی اجرایی در سیاست گذاری های کلان و عمومی اقتصاد کشور
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران «اقتصاد مهارتی» را به عنوان الگویی اجرایی در سیاست گذاری های کلان و عمومی اقتصاد کشور عنوان نمود.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 3 دی 1393
 • مبنای شکل گیری کانون زنان بازرگان ایران


  توانمندسازی زنان در عرصه فعالیت های اقتصادی و کسب و کار  کانون زنان بازرگان ایران به عنوان اولین و تنها تشکل زنان بازرگان در بخش خصوصی در خرداد ماه سال 91 با تشکیل مجمع زنان فعال اقتصادی و کارآفرین کشور و انتخاب هیات مدیره رسما شکل گرفت.در واقع تشکیل کانون زنان بازرگان …
  صفحات داخلی | اجتماعی | شنبه 30 فروردین 1393