فراخوانی ...
انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی با کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی نسخه چاپی RSS
 • سه‌شنبه 7 بهمن 1393 ساعت 11:15
  انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی با کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی مهارت آموزشی فارغ التحصیلان دانشگاهی شروعی جهت پاسخگویی به نیاز بازار کار

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از انعقاد تفاهم نامه همکاری با مرکز آموزش و تحقیق کانون فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد در راستای ارتقاء مهارت و توانمندسازی آنان جهت ورود به دنیای واقعی کار و توسعه کسب و کار خبر داد و گفت: نقص توانمندی ها، مهارت و عدم تخصص مورد نیاز صنعت مهمترین دلیل برای بیکاری فارغ التحصیلان می باشد.

   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، حمیدرضا خانپور بر لزوم ساماندهی رشته های دانشگاهی، عدم کنترل میزان جذب متقاضیان تحصیلات عالی تأکید نمود و افزود: مهمترین هدف انعقاد این تفاهم نامه توسعه مهارت های مورد نیاز فارغ التحصیلان دانشگاهی جهت ورود موفقیت آمیز به عرصه ی کسب وکار، همپوشانی آماده سازی حداکثری آنها ، با ویژگیهای مورد نیاز بازار و کارآفرینان می باشد که با توجه به برنامه های پیش رو تا دی سال 1395 منعقد گردید.

   

  وی محوریت این تفاهم نامه را آمادگی شغلی، فراهم نمودن بستر های مناسب و راه اندازی مراکز جوار دانشگاهی عنوان نمود و اظهار داشت: اجرای دوره های مهارتی و عمومی طرح آمادگی شغلی با توجه به  استانداردهای آموزشی، راه اندازی مراکز جوار دانشگاهی (ASD)، تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی مورد نیاز فارغ التحصیلان، برگزاری آزمون سنجش مهارت و ارائه گواهینامه بین المللی مهارت از جمله تعهداتی است که به عهده ی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران می باشد.

   

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران تصریح نمود: باید بپذیریم که مدارک دانشگاهی باید متناسب و همخوان با نیاز بازار کار بوده و در حال حاضر بسیاری از مشکلات فارغ التحصیلانی که بیکارند یا به شغل های کاذب و غیرمرتبط با تحصیل شان مشغول هستند، عدم تناسب رشته تحصیلی با نیاز بازار کار می باشد.

   

  وی با تأکید بر این مطلب که هر کس با عشق، علاقه و انگیزه به سمت مهارت آموزی روی آورد اشتغال مولد و پایدار را برای خود به ارمغان می آورد، افزود: اجرای کلیه مراحل آمادگی شغلی فارغ التحصیلان، اطلاع رسانی جهت جذب فارغ التحصیلان برای شرکت در دوره های آموزشی مهارتی، برگزاری سمینارها و همایش های اطلاع رسانی جهت معرفی طرح، همکاری با اداره کل آومزش فنی و حرفه ای جهت تهیه و تدوین استاندارد دوره های آموزشی مورد نیاز بازار کار و ... از تعهدات مرکز آموزش و تحقیق کانون فارغ التحصلان دانشگاه آزاد می باشد.

   

  شایان ذکر است آیین انعقاد این تفاهم نامه که در 7 ماده منعقد گردید با حضور ماشاءاله تابع جماعت رئیس مرکز آموزش و تحقیق کانون فارغ التحصلان دانشگاه آزاد و حمیدرضا خانپور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران برگزار شد.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کشور
  شماره مطلب: 2620
  دفعات دیده شده: 3261 | آخرین مشاهده: 12 ساعت پیش
مرتبط
 • باشگاه مجازی آموزش مهارت و یادگیری دانش بنیان امید افتتاح شد

  باشگاه مجازی آموزش مهارت و یادگیری دانش بنیان امید افتتاح شد
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از راه اندازی باشگاه مجازی "آموزش مهارت و یادگیری دانش بنیان امید" ، از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 14 بهمن 1393
 • برگزاری نشست هم اندیشی بررسی دیپلماسی مهارت در جهان و ایران

  برگزاری نشست هم اندیشی بررسی دیپلماسی مهارت در جهان و ایران
  نشست هم اندیشی بررسی دیپلماسی مهارت در جهان و ایران، مورخ 15/11/92 با حضور رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، اساتید، پژوهشگران و دانشجویان رشته های روابط بین الملل، علوم سیاسی و مطالعات منطقه ای و مدیران ستادی، کارشناسان این سازمان و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه ها در محل …
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 16 بهمن 1392
 • اجرای«نظام صلاحیت حرفه‌ای» از شش ماه آینده/نحوه تایید صلاحیت شغلی افراد

  اجرای«نظام صلاحیت حرفه‌ای» از شش ماه آینده/نحوه تایید صلاحیت شغلی افراد
  معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه نظام صلاحیت حرفه‌ای در هفته گذشته به طور کامل تکمیل شد، گفت: امیدواریم تا شش ماه آینده این نظام به طور کامل اجرایی و عملیاتی شود.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 7 آذر 1391
 • انواع آموزش فنی و حرفه ای


  آموزش در مراکز ثابت بخش دولتی: اینگونه آموزش ها که عموماً آموزش های پایه ای فنی در بخش های مختلف می باشند عمدتاً در کارگاه های مجهز که در محل ثابتی مستقر گردیده اند، اجرا می شود. اداره کل دارای 29 مرکز در سطح استان بوده که از این تعداد 14 مرکز ویژه بردران، 5 مرکز ویژه …
  صفحات داخلی | اجتماعی | سه‌شنبه 21 شهریور 1391
 • نشست مدیر کل ارشاد اسلامی استان بوشهر و رییس آموزشکده فنی و حرفه ای امام خامنه ای بوشهر

  نشست مدیر کل ارشاد اسلامی استان بوشهر و رییس آموزشکده فنی و حرفه ای امام خامنه ای بوشهر
  نشست مدیر کل ارشاد اسلامی استان بوشهر و رییس آموزشکده فنی و حرفه ای امام خامنه ای بوشهر برگزار شد
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 8 بهمن 1393