فراخوانی ...
پیام معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت ششم مرداد؛ روز … نسخه چاپی RSS
 • یکشنبه 3 مرداد 1395 ساعت 17:35
  پیام معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت ششم مرداد؛ روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی خانواده تلاشگر سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ما در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از طریق مهارت آموزی به دنبال ارتقای فرهنگ ملی مهارت هستیم.

  بیش تر از این مهم آراستن مهارت به آراستگی زنجیره ارزش های انسانی در رفتارها، گفتارها و برخوردها درخور توجه است .

  آموزش های مهارتی باید به همه مخاطبان حس ارزش برتر انسانی را منتقل کنند.

  مهارت را دریک سبد انسانی ارائه دهیم و این امکان پذیر نیست جز این که ما ابتدا از درون شروع کنیم و تکریم انسانیت همکاران وکارآموزان و شرکای اجتماعی را وجهه همت خویش قرار دهیم.

  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نسبت به جامعه تعهد دارد. خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور باید پشتیبان نسل جوان باشد و با مهارت آموزی به آنان کمک نماید.

  در بحث اقتصاد مقاومتی و اشتغال یکی از کلید واژه های مهم، مهارت آموزی است. لازم است که نگاه هوشمندانه نسبت به آموزش های مهارتی داشته باشیم.

  انتقال مهارت موضوع پیچیده ای است و فرهنگ کار نیازمند ارتقاء و تقویت است و بایستی افکار عمومی به سمتی هدایت شود تا ارزش زیادی برای آموزش های مهارتی قایل باشند.

  مجموعه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور انباشتی از تجارب ارزشمند در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای و توانمندسازی منابع انسانی است وحرکت در مسیر اعتلای شایستگی سازمان و ارتقای منابع انسانی با تأکید بر توانمندسازی سرمایه های انسانی از الویت برنامه های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است.

  درنظر داریم با همکاری همه همکاران در حوزه های ستادی و صف و تشکیلات صنفی آموزشگاه های آزاد، نقشه راه سال جاری این سازمان را با قوت بیشتر و به صورت شایسته پیش ببریم.

  امیدواریم که سال 1395 در ابعاد خانوادگی، اجتماعی و کاری، سالی سرشار از امید و نویدبخش بهبود مهارت آموزی، کار و اشتغال باشد. منابع انسانی این سازمان؛ مدیران، کارشناسان و گروه عظیم و مهم مربیان هستند، پیگیری امور معیشتی آنها، بسیار جدی و مهم است، هم در بخش دولتی و هم در بخش غیر دولتی. از مربیان عزیز که در این سامانه عظیم آموزشی نقش مؤثر و محوری داشته و دالان اصلی انتقال مهارت به کارآموزان و شاغلین هستند، انتظار می رود با برنامه ریزی درست، کارآموزان را به صورت هدفمند و مبتنی بر نیاز بازار کار در مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و بخش خصوصی آموزش دهند.

  یکی از رویکردهای جدی سازمان در سال جدید کمک به تقویت و توسعه بخش خصوصی در همه فرآیندها خصوصاً اجرای آموزش ها می باشد. ما باید به سمتی حرکت کنیم که اجرای آموزش ها را به بخش خصوصی واگذار و به صورت هدفمند به توسعه این بخش کمک کنیم.

  همکاران ارجمند، محصول کار سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور مهارت است. بایستی مهارت آموزی به صورت استاندارد انجام شود و در بحث استاندارد ها، منابع انسانی، فضا، کالبد، مواد مصرفی و تجهیزات استاندارد مدنظر است.برای آبیاری نهال مهارت در کشور، نیاز به یک عزم جدی داریم. ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن” 6 مرداد ؛ روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی“ و بزرگداشت هفته مهارت، امیدوارم که کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در فضایی نزدیک تر و در کنار هم، سازمان را به سمت سازمانی بالنده و سرافراز هدایت کنند. از خداوند می خواهم به ما توفیق دهد، بتوانیم در کنار هم با همدلی و همکاری مأموریت ها و مسؤولیت های خود را به خوبی انجام دهیم، در مسیر بالندگی و رشد قرار گیریم و سازمان توانمندی را در شأن جامعه امروز بسازیم.

  برادر شما محمد امین سازگارنژاد/ مرداد ماه 1395  خبر| اجتماعی
  نام منبع: پیک مهارت
  شماره مطلب: 2629
  دفعات دیده شده: 2506 | آخرین مشاهده: 27 دقیقه پیش
مرتبط
 • انعکاس نقطه نظرات و دیدگاه های مسؤولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از شبکه رادیویی جوان

  انعکاس نقطه نظرات و دیدگاه های مسؤولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از شبکه رادیویی جوان
  همزمان با بزرگداشت ششم مرداد ماه؛ روز ملی ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی، رییس و مسؤولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور طی هفته ملی مهارت، در ویژه برنامه مهارت- برنامه فصل اول رادیو جوان به ارائه نقطه نظرات و دیدگاه های خود در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای پرداختند.
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 10 مرداد 1395
 • مهارت های فنی و حرفه ای ستونی از اقتصاد مقاومتی محسوب می شود

  مهارت های فنی و حرفه ای ستونی از اقتصاد مقاومتی محسوب می شود
  رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهارت های فنی و حرفه ای و حرفه آموزی جوانان ستونی از اقتصاد مقاومتی محسوب می شود تصریح کرد: قطعا اگر کشور به سمت آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت های حرفه ای سوق داده شود، به طور حتم شاهد تغییرات بنیادین و حرکت و توسعه ملی خواهیم بود.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 4 مرداد 1395
 • وجود بانک اطلاعاتی قوی از مهارت آموزان کشور

  وجود بانک اطلاعاتی قوی از مهارت آموزان کشور
  رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: بیش از 99 درصد اطلاعات افراد در بانک اطلاعاتی سازمان درج شده که با ایجاد گواهینامه های الکترونیکی، این بانک اطلاعاتی از مهارت آموزان کشور قوی تر شده است.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 29 بهمن 1393
 • معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در نمایشگاه دهه کسب و کار

  معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در نمایشگاه دهه کسب و کار
  توانمندی زنان کارآمدترین روش برای مبارزه با فقر در جامعه است
  خبر | اجتماعی | یکشنبه 5 بهمن 1393
 • انتصاب معاون اداری و پشتیبانی آموزش فنی و حرفه ای استان تهران

  انتصاب معاون اداری و پشتیبانی آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
  مراسم تودیع سیدفخرالدین رحمانی معاون پیشین و معارفه قباد بیرانوند معاون اداری و پشتیبانی جدید آموزش فنی و حرفه ای استان تهران با حضور علیرضا نیک آیین مدیرکل حراست سازمان، معاونین و روسای ستادی و مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.
  خبر | اجتماعی | پنج‌شنبه 13 آذر 1393