فراخوانی ...
امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت استان … نسخه چاپی RSS
 • چهارشنبه 1 آذر 1391 ساعت 10:03
  امضای تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت استان تهران

  تفاهم نامه همکاری آموزشی بین سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت استان تهران امضا شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اصفهان ، دکتر کورش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با اعلام این خبر بیان داشت: به منظور اجرای صحیح وظایف کارکنان آن دفاتر و با در نظر گرفتن گسترش فناوری اطلاعات و نفوذ وسایل ارتباط از راه دور به عمق جامعه و آموزش شغلی متناسب با وظایف آنها و نیز تحقق تکالیف و اصول مصوب در آیین نامه نظام آموزش مهارت و فناوری جهت افزایش مهارت شاغلان، تفاهم نامه همکاری آموزشی بین دو طرف منعقد شد.

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت: همکاری در طراحی، برنامه ریزی و راه اندازی سیستم منسجم و یکپارچه آموزشی در خصوص اجرای آموزش های استاندارد شغلی جهت بروز رسانی و ارتقای مهارت نیروی انسانی مرتبط با مشاغل دفاتر پیشخوان خدمات دولت تهران از زمینه های همکاری دو مجموعه بر اساس تفاهم نامه مذکور است.

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه خبر داد: بررسی و تصویب استانداردهای آموزشی و سرفصل های تخصصی آموزشی ارائه شده توسط انجمن صنفی بر اساس ضوابط و مقررات سازمان، همکاری سازمان در اجرای دوره های آموزشی کارکنان و کارفرمایان دفاتر پیشخوان دولت به صورت دوره های مجازی و حضوری و صدور مجوز ایجاد مرکز آموزش جوار کارگاهی، بین کارگاهی مجازی و حضوری بر اساس ضوابط و مقررات سازمان برای انجمن صنفی از جمله تعهدات سازمان در راستای تفاهم نامه مذکور است.

  دکتر کورش پرند ادامه داد: همکاری در تهیه و تدوین محتوای فیلم های آموزشی و برگزاری آزمون و اعطای گواهی نامه یا تاییدیه معتبر به شرکت کنندگان (درصورت قبولی در آزمون) توسط ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها مطابق مقررات از دیگر تعهدات سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور می باشد.

  رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیان داشت : نیاز سنجی آموزشی و اعلام نیاز های آموزشی شغلی جهت برگزاری دوره های آموزشی، تهیه و تدوین استانداردهای آموزشی با همکاری کارشناسان سازمان بر اساس فرمت های سازمان ، تهیه و تدوین محتوای درسی، سرفصل های اختصاصی و فیلم های آموزشی و ثبت نام دوره های آموزشی در پورتال سازمان و پورتال انجمن صنفی از جمله تعهدات انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت استان تهران است.

  وی افزود: پرداخت هزینه ثبت نام در پورتال و آزمون توسط کارآموزان بر اساس ضوابط و مقررات سازمان، انجام امور ثبت نام دوره های آموزشی حضوری و مجازی کارآموزان فنی و حرفه ای در دفاتر پیشخوان خدمات دولت با دریافت هزینه از سوی کارآموزان بر اساس تعرفه های توافق شده با سازمان و دریافت هزینه های مرتبط با، از قبیل تهیه و تدوین فیلم آموزشی، استاندارد های آموزشی،  اجرای دوره های آموزشی، برگزاری آزمون، ارائه گواهینامه، استفاده از تسهیلات اعم از پرسنل، فضا و تجهیزات سازمان یا انجمن صنفی، هزینه های آموزشی از کارآموزان انجمن و واریز آن به حساب های تعیین شده از سوی سازمان و انجمن صنفی از دیگر تعهدات انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت استان تهران است.

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه بیان داشت: برگزاری جلسات تعامل با شرکت نمایندگان سازمان و انجمن صنفی پیرامون امور جاری آموزشی و سیاستگذاری در قالب مفاد این تفاهم نامه، تهیه و تدوین منابع آموزشی و کمک آموزشی مناسب از قبیل جزوه، فیلم، CD و... ، تهیه و تدوین و اجرای برنامه های آموزشی شامل دوره ها، کارگاه ها و سمینارهای آموزشی مشترک و تامین مربی در رشته هایی که به صورت حضوری برگزار می گردد از تعهدات مشترک بین دو مجموعه در راستای اجرای تفاهم نامه مذکور است.

  دکتر کورش پرند افزود: این تفاهم نامه در 7 ماده و در دو نسخه تنظیم گردیده است و هر یک از دو نسخه ها اعتبار واحد دارندکه از تاریخ امضا به مدت دو سال شمسی معتبر بوده و در صورت توافق هر دو طرف، قابل تمدید خواهد بود.

  وی تصریح کرد: بازنگری، اصلاح یا تغییرات اساسی در مفاد این تفاهم نامه با توافق دو طرف انجام می پذیرد و در صورت بروز اختلاف در اجرای تفاهم نامه، کمیسیون حل اختلاف متشکل از یک نماینده از طرف انجمن، یک نفر از طرف سازمان و یک نفر داور مرضی الطرفین که با توافق هر دو طرف تعیین می گردد تشکیل و موارد اختلاف را بررسی می نماید.

  شایان ذکر است، سایر شرایط و مواردی که در این تفاهم نامه پیش بینی نگردیده است، تابع احکام کلی و شرایط عمومی مربوط به تفاهم نامه ها و قوانین جاری کشور بوده و برای طرفین لازم الاتباع خواهد بود.  خبر| علمی
  نام منبع: اداره فنی و حرفه ای استان اصفهان
  شماره مطلب: 693
  دفعات دیده شده: 2297 | آخرین مشاهده: 2 روز پیش
مرتبط
 • باشگاه مجازی آموزش مهارت و یادگیری دانش بنیان امید افتتاح شد

  باشگاه مجازی آموزش مهارت و یادگیری دانش بنیان امید افتتاح شد
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از راه اندازی باشگاه مجازی "آموزش مهارت و یادگیری دانش بنیان امید" ، از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 14 بهمن 1393
 • توسعه اشتغال از طریق آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای

  توسعه اشتغال از طریق آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای
  مدیرعامل صندوق مهر امام رضا (ع) در نشست امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور بر توسعه اشتغال از طریق آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای تأکید کرد.
  خبر | اجتماعی | چهارشنبه 20 آذر 1392
 • بیش از 88 هزار نفر - ساعت آموزش های مهارتی به جوانان جویای کار در پادگان ها ی نظامی و انتظامی

  بیش از 88 هزار نفر - ساعت آموزش های مهارتی به جوانان جویای کار در پادگان ها ی نظامی و انتظامی
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از ارائه بیش از 88 هزار نفر- ساعت آموزش های فنی و مهارتی به جوانان جویای کار به منظور فراهم نمودن شرایط اشتغال مولد و پایدار پس از دوران خدمت سربازی در این استان خبر داد.
  خبر | اجتماعی | سه‌شنبه 28 آبان 1392
 • در سراسر کشور؛ واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند

  در سراسر کشور؛
 واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی و کاردانی بدون کنکور دانشجو می پذیرند
  دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای سراسر کشور در رشته های مختلف مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی پیوسته و ناپیوسته، بدون کنکور دانشجو می پذیرد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 28 مرداد 1392
 • انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی با دفاتر پیشخوان خدمات دولت

  انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی با دفاتر پیشخوان خدمات دولت
  تفاهم نامه همکاری آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران و انجمن صنفی دفاتر پیشخوان دولت استان تهران منعقد شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 2 بهمن 1391