فراخوانی ...
تحقق 75 درصدی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در اردبیل نسخه چاپی RSS
 • شنبه 11 آذر 1391 ساعت 15:04
  تحقق 75 درصدی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در اردبیل مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: در هشت ماه امسال 75 درصد تعهدات آموزشی فنی و حرفه‌ای استان اردبیل تحقق یافته است.

  کلام‌الله صفری در حاشیه آغاز طرح بازدید همگانی از مراکز فنی و حرفه‌ای در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در اردبیل با بیان اینکه در هشت ماه امسال 75 درصد تعهدات آموزشی فنی و حرفه‌ای استان اردبیل تحقق یافته است، اظهار داشت: در همین مدت قادر شدیم 4 میلیون و 600 هزار نفر ساعت آموزش و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای ارائه کنیم که اغلب دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از این آموزش‌ها بهره‌مند شدند.

  وی به سیاست آموزش و پرورش در مقطع متوسطه در توسعه هنرستان‌ها و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای اشاره کرد و یادآور شد: بر اساس سیاست‌گذاری که انجام شده است در برنامه چهارم و پنجم توسعه توسعه هنرستان‌ها و رشته‌های فنی و حرفه‌ای در دستور کار قرار گرفته که ما مکمل سیاست آموزش و پرورش در این زمینه سعی می‌کنیم دانش‌آموزان را با رشته‌ها و حرفه‌های مختلف آشنا کنیم.

  مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل یادآور شد: 4 میلیون دانشجو در مراکز علمی و دانشگاهی مشغول تحصیل هستند که 70 درصد آنها در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کنند که سالانه شاهد فارغ‌التحصیلی یک میلیون نفر دانشجو هستیم که دولت قادر نیست برای این تعداد متقاضی ایجاد اشتغال و فرصت کار‌آفرینی داشته باشد.

  صفری با اشاره به اینکه نمی‌توان برای این همه فارغ‌التحصیل مشاغل دولتی و پشت میز نشینی مهیا کرد، ‌گفت:‌ تنها درصد ناچیزی از آنها جذب دستگاه‌های دولتی می‌شوند و بقیه دانشجویان زمانی موفق هستند که مهارت‌ها را یاد گرفته باشند.

  این مسئول تاکید کرد: در این زمینه آموزش فنی و حرفه‌ای بستر‌ساز خوب و توانمندی است تا بتوان از این فرصت و ظرفیت در اشتغال پایدار استفاده کرد به طوری که ما در 600 مرکز دولتی در سطح کشور قادر هستیم به کارجویان شهری، روستایی، فارغ‌التحصیل و زیر دیپلم ارائه خدمات کنیم.

  مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل بیان داشت: اغلب این مراکز دو منظوره و برای ایجاد توانمندی اشتغال در مراکز شهری، روستایی و حتی عشایری و مراکز پرجمعیتی همچون زندان‌ها و پادگان‌ها فعالیت می‌کنند تا با تجهیزات و امکانات مناسب زمینه برای حرفه‌ آموزی‌ آنها فراهم آید.

  صفری مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای را در تولید اشتغال بهره‌وری بیشتر، ‌ارتقای ارزش افزوده بسیار موثر و تاثیر‌گذار توصیف کرد و افزود:‌ با شعار مشارکت مردمی در تولید ملی با مهارت‌آموزی این بازدیدهای همگانی از مراکز فنی و حرفه‌ای انجام می‌شود تا در این فرصت بتوانیم به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم.

  20 درصد آموزش‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است

  وی در پایان گفت‌و‌گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل تصریح کرد: واگذاری آموزش‌ها به بخش خصوصی در راستای اصل 44 در حال انجام است به طوری که تاکنون 20 درصد این آموزش‌ها به بخش خصوصی واگذار شده که امیدواریم در این زمینه بتوانیم بیشتر از این فعالیت کنیم.  خبر| اجتماعی
  نام منبع: خبرگزاری فارس
  شماره مطلب: 731
  دفعات دیده شده: 2076 | آخرین مشاهده: 2 روز پیش
مرتبط
 • سالن چند منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای سراب افتتاح شد

  سالن چند منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای سراب افتتاح شد
  سالن چند منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان سراب در آیینی با حضورحجه الاسلام و المسلمین اکرمی امام جمعه سراب ، سعادتی فرماندار سراب و هیئت همراه و میهمانان مدعو به مناسبت ایام الله دهه فجر افتتاح شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 21 بهمن 1392
 • نایب رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس شورای اسلامی: رفع دغدغه مسئولین جهت کاهش بیکاری با توسعه آموزش های فنی و حرفه ای

  نایب رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس شورای اسلامی: رفع دغدغه مسئولین جهت کاهش بیکاری با توسعه آموزش های فنی و حرفه ای
  نماینده مردم شهرستان قاینات و نایب رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش مجلس شورای اسلامی، از کارگاههای مرکز برادران بیرجند بازدید و از نزدیک با روند فعالیتها و اقدامات آموزشی این مرکز آشنا شد.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 16 بهمن 1391
 • طراحی و تدوین مدل جدید آموزشی با عنوان آموزش محصول محور"


  در راستای نامگذاری سال جاری بعنوان "سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی" و همچنین وضعیت اقتصاد مقاومتی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، مدل آموزشی جدیدی را با عنوان آموزش محصول محور -آموزش، تولید و فروش- را در دست طراحی و تدوین قرار داده است
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 20 آذر 1391
 • همزمان با برگزاری طرح ملی بازدید همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای انجام شد: برگزاری نشست مطبوعاتی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کردستان


  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای کردستان گفت: در سال گذشته در 191 حرفه به کارآموزان استان آموزش داده شد که در راستای ارتقاء مهارت های فنی و حرفه ای این میزان در سال جاری به 296 حرفه افزایش یافت
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 13 آذر 1391
 • مهارت‌آموزی اساس کارآفرینی پایدار است

  مهارت‌آموزی اساس کارآفرینی پایدار است
  دبیرکل فنی و حرفه‌ای استان اردبیل گفت: مهارت آموزی در رشته‌های مختلف زمینه اشتغال پایدار و مولد را در جامعه برای جوانان و نوجوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی فراهم می‌کند.
  خبر | اجتماعی | دوشنبه 6 آذر 1391