برنامه دولت برای رونق اشتغال در مازندران

برنامه دولت برای رونق اشتغال در مازندران؛ از مهارت‌آموزی تا پرداخت تسهیلات

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با اشاره به افتتاح واحد آموزشی، ‌ مراکز جوار کارگاهی و رشته های جدید در هفته دولت امسال گفت که برای اجرای این طرح ها حدود ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شد که بیشتر این سرمایه گذاری ها با همراهی و همکاری دولت و بخش خصوص است.

سید حسین درویشی روز یکشنبه گفت: این طرح ها شامل‌ ۸۴ واحد آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای با سرمایه گذاری ۵۶۷ میلیارد یالی بخش خصوصی به بهره برداری رسید که بخش عمده این واحدها امروز در شهرستان قائمشهر به برداری رسید.

وی ادامه داد :‌ امروز یکشنبه پنجم شهریور ماه ۵۰ واحد آموزشی قائمشهر به صورت همزمان به بهره برداری رسید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با اشاره به حضور اثربخش بخش خصوصی در توسعه نهضت آموزی و دسترسی بهینه مردم و کارجویان به آموزش های فنی و حرفه ای گفت:‌ همچنین در این ایام سه مرکز جوار کارگاهی و بین کارگاهی با سرمایه گذاری صنایع و صنوف استان با هزینه ۴۵ میلیارد ریالی به بهره برداری رسید.

جوارکارگاهی مرکزی است که از لحاظ تجهیزات آموزشی مستقل از جریان خط تولید بوده و هر واحد به تنهایی یا چند واحد به اشتراک می توانند آن را تأسیس و اداره کنند و مرکز آموزش بین‌کارگاهی مرکزی است که آموزشهای عملی آن در خط تولید واحد صنعتی انجام می‌شود.

این مقام مسوول افزود :همچنین پنج رشته جدید در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان با جذب ۸۳ میلیارد ریال اعتبار از محل سفر رئیس جمهور به استان با هدف مهارت آموزی مشاغل جدید نیز افتتاح شد.

درویشی این رشته های جدید را شامل انرژی خورشیدی، ‌ هوشمندسازی ساختمان، ‌هوش مصنوعی، ‌پرینتر سه بُعدی اعلام کرد و گفت :‌همسو با ورود وسایل و کارکردهای پیشرفته در جامعه، ‌فنی و حرفه ای نیز همسو با این روند ارائه آموزش های روز را در دستور کار خود دارد.

وی عنوان کرد :‌۸۰ رشته آموزشی شامل چهار هزار حرفه در مراکز دولتی و خصوصی آموزش فنی و حرفه ای مازندران آموزش داده می شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در ادامه گفت :‌ تا پیش از روی کارآمدن دولت سیزدهم تعداد آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای فنی‌ و حرفه ای مازندران ۷۵۰ واحد بود که این رقم اکنون به یک هزار و ۸۷۹ واحد فعال افزایش یافته است.

وی اظهار داشت :‌ به طور متوسط برای راه اندازی هر آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای پنج تا ۱۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری صورت گرفته است.

درویشی گفت:‌ ورود این میزان سرمایه گذاری به حوزه آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای استان زمینه ساز نونوار شدن فضاهای آموزشی شده و بر روند کیفی سازی آموزش ها نیز تاثیر داشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *