آموزش مهارتی بیش از ۱۵ هزار کردستانی در سال گذشته

آموزش مهارتی بیش از ۱۵ هزار کردستانی در سال گذشته
مدیرکل فنی و حرفه‌ای کردستان گفت: بیش از ۱۵ هزار کردستانی در سال گذشته آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مورد نیاز بازار را در مراکز دولتی این سازمان فرا گرفتند..
سیدعلی علوی شامگاه گذشته(۱۱ اردیبهشت) در دیدار رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته از فردا شاهد برگزاری همایش و گردهمایی سراسری مدیران ستادی و مدیران فنی و حرفه‌ای سراسر کشور در استان خواهیم بود.

وی تصریح کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای در استان کردستان ۱۲ مرکز آموزش رسته‌های فنی‌وحرفه‌ای ثابت دارد.وی افزود: مراکز آموزشی بخش خصوصی از دیگر ظرفیت‌های اداره کل فنی و حرفه‌ای استان است که هر سال بخش قابل توجهی از علاقه‌مندان در رشته‌های مختلف را زیرپوشش آموزش‌های مختلف قرار می‌دهد.
به گفته مدیرکل فنی و حرفه‌ای کردستان، سال گذشته بر اساس آمار بیش از ۱۵ هزار نفر از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شده‌اند.
وی با بیان اینکه حوزه‌ها و گروه‌های هدف فنی و حرفه‌ای در سطح استان زیاد است، گفت: ۱۷ گروه مختلف در سطح استان در مراکز آموزشی زیرپوشش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای قرار دارند.علوی تصریح کرد: افراد در معرض اسیب‌های اجتماعی، دانش‌آموزان، سربازان، افراد دارای معلولیت، دانش‌آموختگان دانشگاهی، زنان سرپرست خانوار، کودکان کار و …از دیگر جامعه هدف سازمان فنی و حرفه‌ای در سطح استان هستند.
علوی، با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تاثیر بسزایی در توسعه جامعه دارد، گفت: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بر اساس نیاز بازار نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری و در نهایت رونق اقتصادی دارد.
به گفته این مقام مسئول، در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال جهش تولید با مشارکت مردم نام‌گذاری شده نقش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در تحقق این شعار بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
وی عنوان کرد: در راستای تحقق شعار سال به دستور استاندار کردستان کارگروهی تشکیل شده که اداره کل فنی و حرفه‌ای استان عضو اصلی این کارگروه است و امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شاهد تحقق این شعار باشیم.

Rate this post
حتما بخوانید:  علم عملی تبدیل ایده به تولید و خدمت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *