ارتقای دانش های مهارتی و رسانه ای است

عضو هیات علمی دانشگاه تهران: نتیجه برگزاری رویداد چهارسوق، ارتقای دانش های مهارتی و رسانه ای است

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: برگزاری برنامه ها و رویدادهایی مانند رویداد تخصصی چهارسوق می تواند به تعمیق رفتار و باورهای خوب کمک کند.

رضا پورحسین رئیس دانشکده روانشناسی و امور تربیتی دانشگاه تهران درباره رویداد تخصصی چهارسوق اظهار کرد: این رویداد یک شبکه سازی را بین فعالان حوزه هنر و رسانه ایجاد می کند مکانیزم گردهم آمدن افراد فعال در این حوزه قابل تقدیر است زیرا زایشی که یک جمع دارد در یک فرد نیست.

وی با اشاره به اینکه اگر این زایش تداوم پیدا کند به یک منبع هنری و قوی تبدیل خواهد شد افزود: نکته مهم دیگر این رویداد این است که برگزار کنندکان این رویداد جوانان هستند در این صورت اجرای این رویداد نشاط آور و همراه با ایده‌های نو خواهد بود.

پورحسین تاکید کرد: اینگونه ایده‌های نو از دیگر افراد که جوان نیستند، بعید است و این اتفاق می تواند بسیار برای برگزاری رویداد، مهم باشد.

رئیس دانشکده روانشناسی و امور تربیتی دانشگاه تهران ادامه داد: نتیجه برگزاری این چنین رویدادها که به صورت کارگاهی برگزار می شوند، ارتقای دانش های مهارتی و رسانه ای است که در این رویدادها عمق پیدا می کنند و برای رفتارسازی و نگرش سازی در جهت سالم سازی فرد و جامعه موثر است و نقش درجه یک دارد.

حتما بخوانید:  مهارت‌های خدماتی در صدر استقبال از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای فارس

رئیس شورای هنر سازمان صدا و سیما گفت: برگزاری این چنین برنامه ها و رویدادها می تواند به تعمیق رفتار و باورهای خوب کمک کند.

پورحسین درباره اینکه چه اقدامی انجام دهیم تا افراد به اینگونه رویدادها روی بیاورند عنوان کرد: ۳ موضوع در این اقدام موثر هستند؛ تدام در برگزاری یکی از این موارد است که متولی به تداوم برگزاری رویدادها ثابت قدم باشد، سازوکار بدیع و نو داشتند، موضوعات جدید که تکراری نباشند، از دیگر موارد مهم در سوق دادن افراد به این بستر به حساب می آید.

رویداد چهارسوق موضوع روز جهان را دنبال می کند 

در ادامه این رویداد، اردشیر پژوهشی مدرس دانشگاه هنر نیز با اشاره به اینکه هر رویدادی که باعث گفت و گو، تعامل و نزدیکی افراد یک جامعه شود بی تردید اتفاق خوب و مبارکی است، گفت: مسیر اصلی این رویداد گفت و گو و تعامل است که چهارسوق به صورت ویژه در حوزه هنر و رسانه تخصص دارد.

این پژوهشگر و مربی هنر کودک ادامه داد: رویداد تخصصی چهارسوق، موضوع روز جهان را دنبال می کند و سطح آگاهی جامعه را افزایش می دهد.

پژوهشی بیان کرد: بخش رسانه ای شدن این رویداد بسیار مهم است اما باید  ماهیت و فضای آزاداندیشی نیز داشته باشد.

وی همچنین گفت: وقتی افراد از طیف های مختلف در کنارهم جمع می شوند و گفت و گوها جهت دار می شوند موضوعات عمق پیدا می کند.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *