از حضور دانش بنیان‌ها برای تحول در آموزش گردشگری استقبال می‌کنیم

مدیرکل آموزش گردشگری وزارت میراث فرهنگی:

از حضور دانش بنیان‌ها برای تحول در آموزش گردشگری استقبال می‌کنیم

گردشگری

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری وزارت میراث فرهنگی با بیان اینکه آموزش های حوزه گردشگری از مهارت محوری و کاربردی بودن فاصله دارد، تاکید کرد: از حضور دانش بنیان ها برای تحول آموزش‌های این حوزه استقبال می کنیم.

ابوطالب قاسمی در حاشیه بازدید از برج فناوری و در نشست با مسئولان سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه با اشاره به نیاز حوزه گردشگری به آموزش های مهارتی و کاربردی، گفت: متاسفانه علی رغم تلاش های صورت گرفته، مسیر آموزش در حوزه گردشگری در مسیر موفقی حرکت نکرده است.

وی افزود: حداقل چیزی که می توانیم بگوییم این است که این آموزش ها کاربردی نبوده، چرا که نتوانسته تاکنون نیازهای این حوزه را رفع کند.

وی افزود: در حال در مراکز گردشگرپذیر نحوه پذیرایی و برخورد با گردشگر چندان مطلوب نیست و این امر به دلیل ضعف در آموزش های این حوزه است

قاسمی گفت: تنها در حوزه راهنمایان گردشگری که نوک پیکان توسعه گردشگری بویژه در حوزه گردشگری خارجی است، سالانه چهار هزار نفر گواهی آموزشی دریافت می‌کنند، اما همچنان مراکز گردشگری با کمبود نیروی توانمند کاربلد و حرفه ای مواجهند.

وی افزود: حقیقت این است که دوره های آموزشی ما از مهارتی بودن فاصله دارد و باید تلاش کنیم به مسیر اصلی برگردند.

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: رویکرد ما مهارتی شدن آموزش هاست و در تلاشیم به سمت آموزش کاربردی و اثربخش حرکت کنیم و قطعا از حضور دانش بنیان ها برای تحول در حوزه آموزش استقبال می کنیم.

حتما بخوانید:  ۴۰ میلیارد تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان خراسان شمالی تخصیص یافت

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *