با هدف افزایش بهره وری مطلوب دوره سربازی؛ 119 هزار نفر از سربازان وظیفه مهارت های فنی و حرفه را کسب کردند

با هدف افزایش بهره وری مطلوب دوره سربازی؛ 119 هزار نفر از سربازان وظیفه مهارت های فنی و حرفه را کسب کردند

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از کسب مهارت 119 هزار نفر از سربازان وظیفه با هدف افزایش بهره وری مطلوب دوره سربازی در سال 1400 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا با اشاره به 19444 حرفه مهارتی ارائه شده به سربازان وظیفه در سال گذشته، افزود: با توجه به ماهیت خدمت سربازی و ساختار آن، دوران خدمت سربازی بستر مناسبی جهت ارائه آموزش های مفید و بازار محور به این سرمایه های انسانی است تا پس از پایان خدمت، وارد بازار کار شوند.

به گفته وی طبق برنامه ریزی های به عمل آمده پیش بینی شده است در سال جاری تعداد 147 هزار سرباز وظیفه، به میزان 18 میلیون نفرساعت، حرفه های مهارتی را کسب کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این مطلب که نیازسنجی آموزش در بخش‌های مختلف بر اساس فرهنگ و ظرفیت های موجود صورت می پذیرد، اظهار داشت: نصب و سیم کشی تجهیزات الکتریکی ساختمان، مکانیک موتورهای بنزینی، بازپیچی موتورهای اسنکرون 3 فاز، جوشکاری TIG فولاد کربنی، دردوگری، صنایع ساختمان، فناوری اطلاعات و … از رشته های مهارتی مطابق با استانداردهای بین المللی از رشته های ارائه شده توسط این سازمان می باشد.

وی فراهم کردن زمینه اشتغال را مولفه اصلی و مهم در ارائه آموزش های مهارتی عنوان و تصریح کرد: آموزش های پایه و پیشرفته سربازان در محل پادگان ها ارائه می شود و پس از پایان دوره و انجام سنجش کتبی و عملی، گواهینامه بین المللی الکترونیکی مهارت به آنها اعطاء می شود.

حتما بخوانید:  معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:آزمون های ادواری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با هدف تسریع در ورود نیروی ماهر به بازار کار برگزار می شود

حسینی نیا خاطرنشان کرد: همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با نیروهای مسلح سابقه 30 ساله دارد و  472 شغل مهارت محور کم سرمایه زودبازده، شناسایی شده است و با توجه به دوره زمانی خدمت سربازی می توان گام های مهمی در اشتغال سربازان وظیفه برداشت.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، راه‌اندازی مراکز جوار پادگان، تجهیز کارگاه‌های آموزشی نیروهای مسلح، سنجش مهارت و شایستگی، گسترش محیط واقعی کار و کیفی سازی دوره‌های مهارتی را از اقدامات مهم در راستای توانمندسازی سربازان عنوان کرد.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *