ثبت‌نام آزمون تولیمو از ۹ بهمن آغاز می‌شود

ثبت‌نام آزمون تولیمو از ۹ بهمن آغاز می‌شود

ثبت نام دوره‌های ۱۷۷ و ۱۷۸ آزمون‌ تولیمو از شنبه ۹ بهمن ماه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، زمان ثبت نام دوره‌های ۱۷۷ و ۱۷۸ آزمون‌ تولیمو مشخص شد. بر این اساس ثبت‌نام دوره ۱۷۷ آزمون تولیمو از ۹ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا ۲۸ بهمن ماه ادامه دارد. این آزمون در سوم اسفندماه در ۲۳ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

ثبت‌نام دوره ۱۷۸ آزمون تولیمو نیز از ۹ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا ۱۲ اسفند ماه ادامه دارد. این آزمون ۱۷ اسفند ماه در ۲۳ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

گفتنی است آزمون تولیمو یا TOLIMO (مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization) توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می‌شود که در واقع آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است. محدوده نمره آزمون تولیمو از ۳۱۰ تا ۶۷۷ است.

آزمون شامل سؤال‌های چهارگزینه‌ای در بخش‌های ساختار و نوشتار زبانی (Written & Structure)، خواندن و درک مطلب (Reading)و درک مطلب شفاهی (Listening ) و یک سؤال در بخش نوشتاری (Writing)است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و کمتر از ۴۷۹ ضعیف تلقی می‌شود.

لازم به ذکر است بخش Writing نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ است که در کنار نمره کل و جداگانه در کارنامه درج می‌شود و تاثیری در نمره کل ندارد.

Rate this post
حتما بخوانید:  برگزاری دومین دوره مسابقات آزاد مهارت‌های زندانیان
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *