خبری خوش برای دانشجویان مراکز علمی کاربردی

خبری خوش برای دانشجویان مراکز علمی کاربردیجلسه

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی شرایط خوبی برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی دارند.

«علی ملک‌زاده» در دیدار با رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اظهار کرد: در سالجاری یکی از برنامه‌های شاخص بسیج سازندگی، ایجاد اشتغال خرد و خانگی و کمک به اشتغال پایدار در استان ایلام بوده است. دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی به واسطه آموزش های مهارتی که در دوران دانشجویی می بینند شرایط خوبی برای دریافت تسهیلات اشتغال زایی دارند.

وی افزود: ایجاد اشتغال یکی از رسالت های خطیر بسیج سازندگی است که دانشگاه جامع علمی کاربردی هم در این زمینه می تواند با آموزش های مهارتی زمینه اشتغال برای جوانان را تسهیل کند.

ملک زاده ضمن اعلام آمادگی برای پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی در قالب تسهیلات تبصره ۱۶ هم از مانده سال ۱۴۰۱ و هم از بودجه اختصاصی سال جاری خواستار تعامل هرچه بیشتر دانشگاه جامع علمی کاربردی و سازمان بسیج سازندگی شد.

در ادامه این دیدار دکتر منصور احمدی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام نیز گفت: استقبال دانشجویان از رشته های مهارتی این دانشگاه مبین این است که آنها به دنبال فراگیری یک مهارت و تخصص خاص برای اشتغال هستند و جامعه در حال گذار از نگاه کارمندی و پشت میز نشینی است.

دکتر احمدی تصریح کرد: اگرچه مدرک تحصیلی یکی از ملزومات برای اشتغال است اما در دانشگاه جامع علمی کاربردی مهارت و صلاحیت حرفه‌ای حائز اهمیت است و اینکه فرد توانایی و قابلیت انجام یک فعالیت را در حوزه فنی دارا باشد.

حتما بخوانید:  آغاز پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی‌کاربردی ازهفته اول شهریور با ۶ هزار ظرفیت اشتغال

در پایان این دیدار طرفین بر همکاری و تعامل هر دو دستگاه با عقد تفام نامه اجرایی تأکید کردند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *