دو شیوه پذیرش دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه‎ای

رییس دانشگاه فنی و حرفه‎ای خبر داد
دو شیوه پذیرش دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه‎ای/ عدم راه‌اندازی رشته‌های تحصیلات تکمیلی
مدرسه فنی و حرفه ای
رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با تاکید بر اینکه ۴۰ درصد دانشجویان کشور باید مهارت محور باشند، گفت: برنامه‌ای برای راه‌اندازی رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای نداریم.
عرفان خسرویان با بیان اینکه برنامه‌ای برای راه اندازی رشته هایی در دوره تحصیلات تکمیلی دانشگاه فنی حرفه ای نداریم، تاکید کرد: نیاز تاسیس این رشته ها در دانشگاه فنی و حرفه ای وجود ندارد. تلاش ما این است که در برنامه دو ساله هدف پذیری دانشجو به اشتغال را قطعی کنیم.
وی در ادامه با بیان اینکه بر اساس برنامه هفتم توسعه باید ۴۰ درصد از آموزش‌های تمام دانشگاه‌های کشور مهارتی شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه قانون برنامه ششم توسعه که قرار بود ۳۰ درصد دانشجوی مهارتی داشته باشیم، محقق نشد؛ اما با باید بازنگری سرفصل‌های دانشگاه ها می توان به تاکید برنامه هفتم توسعه در این زمینه دست یافت.
رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در خصوص نحوه پذیرش دانشجو در این دانشگاه نیز گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای به دو شیوه با آزمون پذیرش و بدون آزمون دانشجو پذیرش می کند. در مجموع پذیرش به شیوه با آزمون برای رشته‌هایی که رقابت وجود دارد، صورت می گیرد.
خسرویان در پایان گفت: ورودی پذیرش دانشجویان در دانشگاه فنی حرفه ای در سال حدود ۴۴ هزار نفر است؛ به این مفهوم که در مجموع ۴۴ هزار دانشجو به‌صورت با آزمون و بدون آزمون پذیرش می‌کنیم.

Rate this post
حتما بخوانید:  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: سامانه جامع کاریابی راه اندازی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *