رشته های مهارتی ویژه بانوان در کشور ایجاد می شود

معاون رئیس جمهور:

رشته های مهارتی ویژه بانوان در کشور ایجاد می شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از امضای تفاهم نامه و قرارداد همکاری با دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ارتقا مهارت بانوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، انسیه خزعلی جمعه شب در نشست گروه‌های مختلف بانوان آذربایجان غربی در ارومیه افزود: بر اساس این قرارداد و تفاهم نامه دانشگاه جامع علمی کاربردی با ایجاد رشته‌های مهارتی مربوط به بانوان از اول مهر امسال بدون کنکور در این رشته‌ها از بین بانوان علاقه مند دانشجو پذیرش خواهد کرد.

وی با اشاره به موضوع ضرورت افزایش جمعیت کشور به تشکیل ستاد جمعیت اشاره و اضافه کرد: با توجه به امکانات دولت تلاش برای عملیاتی کردن هدف جوانی جمعیت از طریق توسعه اشتغال با ایجاد کارگروه‌های کارآفرینان در استان‌ها و قرارگاه نهضت ملی مسکن در وزارت راه و شهرسازی برای حمایت از جوانان ایجاد شده است.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به اقدامات دولت برای مبارزه با فساد و رانت خواری، جلوگیری از تورم وحشتناک و مردمی کردن یارانه‌ها نقش بانوان را در جهاد روشنگری در جامعه اثرگذار خواند و از مادران خواست با مدیریت صحیح مخارج خانواده و روشنگری در جامعه به پیشبرد اصولی هدف مردمی کردن یارانه‌ها کمک کنند.

وی همچنین با اشاره به بخشی از مشکلات از بانوان از جمله ازدواج اجباری و ترک تحصیل دختران، مرخصی زایمان و خوابگاه دانشجویان متأهل و تعریف جایگاه مشخص برای مادران و نوزادان به منظور ترغیب فرزند آوری گفت: باید با حمایت و پشتیبانی دولت و کمک نهادهای مردمی در این زمینه‌ها تلاش کنیم تا مشکلات را به حداقل برسانیم.

حتما بخوانید:  کسب آموزش های مهارتی کلید توانمندسازی و اشتغال معلولان است

ارتقا توانمندیهای بانوان استان از طریق توسعه گردشگری و ایجاد بازارچه‌های خود اشتعالی، بهره گیری مناسب از اعتبارات تخصیص یافته برای پوشش دختران بازمانده از تحصیل و ضرورت افزایش سرمایه گذاری برای ارتقا سلامت بانوان استان از دیگر تأکیدات معاون رئیس جمهوری بود.

در این نشست نمایندگان اقشار بانوان استان درخواست‌ها و دغدغه‌های حوزه‌ای مختلف را بیان کردند.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *