طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی با همکاری اتاق اصناف اجرایی می‌شود

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای: طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی با همکاری اتاق اصناف اجرایی می‌شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در جشنواره ملی مهارت بیان داشت: طرح مهم مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی تعریف شده است که با کمک اتاق اصناف اجرایی می‌شود و انقلاب اساسی در حوزه اشتغال ایجاد می‌کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، «غلامحسین حسینی‌نیا»، در آیین جشنواره ملی مهارت گفت: این سازمان در گام دوم انقلاب عزم دارد تا در نهضت ایجاد اشتغال فعال شود و با تأکید برتوانمندی‌های نیروی کار طرح‌های مهندسی در دست اقدام دارد.

وی افزود: امروز بیش از ۱۲ هزار آموزشگاه خصوصی و آزاد در کشور وجود دارد . همچنین ۶۴۰ مرکز دولتی داریم و ۵ هزار مربی که در بخش دولتی جهاد می‌کنند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره فعالیت این سازمان در زمینه استانداردسازی اعلام کرد: ۳هزار و ۷۰۰ استاندارد شایستگی حرفه‌ای ایجاد شده است. همچنین طرح مهارت‌آموزی هیبریدی و طرح نخلستان را در دست اجرا داریم.

ایشان با اشاره به اجرایی شدن طرح محیط کار واقعی به کمک اصناف تصریح کرد: این طرح بیش از همه ظرفیت‌های دولتی و خصوصی می‌تواند در محیط کار واقعی موثر باشد و منجر به فراگیری مهارت کار عملی و میدانی می‌شود.

حسینی نیل در پایان این جشنواره، اظهار داشت: مهارت آموزی، علم نافع را به عمل صالح تبدیل کرده و زمینه را برای اشتغال ایجاد می‌کند،

بر اساس این گزارش در پایان این جشنواره به صورت همزمان و متمرکز 700 آموزشگاه آزاد و فنی و حرفه‌ای و ۱۴۰ مرکز بین کارگاهی افتتاح و همچنین از 550 استاندارد شایستگی شغلی و سامانه هوشمندسازی خدمت رسانی به آموزشگاه های آزاد رونمایی شد.

Rate this post
حتما بخوانید:  به منظور کاهش آسیب های اجتماعی صورت پذیرفت؛ ارائه آموزش های فنی و مهارتی به 56 هزار و 147 نفر زندانی و مددجو
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *