غلامحسین حسینی نیا:رشد 500 درصدی صدور مجوز تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد

غلامحسین حسینی نیا:رشد 500 درصدی صدور مجوز تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از صدور سه هزار و 400 مجوز تأسیس آموزشگاه آزاد در ده ماه اخیر و رشد 500 درصدی نسبت به زمان مشابه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، غلامحسین حسینی نیا در گفتگو با برنامه «نود اقتصادی»؛ به وجود برخی محدودیت ها در صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد در گذشته اشاره کرد و بیان داشت: مواردی نظیر طولانی بودن زمان اخذ مجوز که در برخی موارد تا دو سال هم به طول می انجامید، موجب به وجود آمدن بازار سیاه شده بود.

وی این روند را برای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ناخوشایند برشمرد و افزود: بر همین اساس با بررسی های انجام شده و ابلاغ زیست بوم اشتغال از سوی وزارت متبوع، به این نتیجه رسیدیم که این مجموعه ظرفیت آن را دارد تا صدور مجوزهای تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد را تا سه روز کاهش دهد.

معاون وزیر در ادامه تصریح کرد: این مهم انجام شد و تا کنون 3400 مجوز در ده ماه اخیر صادر شده و نسبت به زمان مشابه در سال گذشته رشد 500 درصدی داشته است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: روند کار به صورت این است که متقاضیان می توانند با ورود به پورتال سازمان و بارگذاری اطلاعات مربوط، طرح توجیهی و همچنین تعهدنامه محضری، پس از سه روز موافقت نامه اصولی تأسیس آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد خود را کسب کنند.

حتما بخوانید:  حضور پررنگ مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهارستان در توسعه مهارت آموزی

وی اذعان داشت: به دلیل طولانی بودن برخی مراحل مانند گواهی عدم اعتیاد، گواهی سوء پیشینه، استعلام مدارک و …  سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اصل را بر برائت گذاشته و تعهدنامه محضری از متقاضیان دریافت می کند.

حسینی نیا در ادامه گفت: متقاضیان تا سه ماه پس از دریافت مجوز فرصت دارند تا مدارک مورد نظر را تهیه و ارائه نمایند.

بر اساس این گزارش با ورود اطلاعات و تعهدنامه محضری در پورتال سازمان، مجوز تأسیس آموزشگاه آزاد به صورت اتوماتیک تا سه روز صادر می شود و متقاضیان می توانند ظرف سه ماه مدارک خود را تکمیل کنند و در صورت عدم تکمیل، تا سه ماه فرصت برای تمدید و بارگذاری مجدد مدارک را دارند.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *