لحاظ شدن بیمه دانشجویی در سوابق بازنشستگی برای اولین بار در کشور

لحاظ شدن بیمه دانشجویی در سوابق بازنشستگی برای اولین بار در کشور

بیمه دانشجویی در سوابق بازنشستگی دانشجویان برای اولین بار در کشور لحاظ می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، هاشم داداش پور رئیس سازمان امور دانشجویان ، از تسهیلات جدید بیمه‌ای ویژه دانشجویان سراسر کشور خبر داد و گفت: براساس طرح جدید بیمه دانشجویی، چهار سال بیمه دانشجویی جزو سوابق بازنشستگی دانشجویان محسوب می‌شود.
رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: تاکنون پوشش بیمه‌ای برای دانشجویان به صورت گسترده وجود نداشت و تنها ۸ دهم درصد دانشجویان کشور تحت پوشش حمایتی بیمه قرار داشتند.
وی ادامه داد: بر همین اساس سازمان امور دانشجویان با سازمان تأمین اجتماعی تفاهم نامه‌ای را منعقد کرد که بر اساس آن سازمان تأمین اجتماعی بیمه دانشجویان را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.
رئیس سازمان امور دانشجویان بیان کرد: بر اساس این طرح، سهم بیمه بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی با نرخ ۱۴ درصد شامل ۱۲ درصد سهم بیمه‌شده به علاوه ۲ درصد سهم دولت، سهم بیمه بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی با نرخ ۱۶ درصد شامل ۱۴ درصد سهم بیمه‌شده به علاوه ۲ درصد سهم دولت و سهم بیمه بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت با نرخ ۲۰ درصد  شامل ۱۸ درصد سهم بیمه‌ شده به علاوه ۲ درصد سهم دولت تعیین شده است.
دکتر داداش پور افزود: چنانچه دانشجویان تحت تکفل پدر یا مادر بیمه پرداز خود باشند، بدون پرداخت حق سرانه درمان از خدمات درمانی سازمان نیز بهره‌مند می‌شوند. همچنین متقاضیان در صورت تمایل می‌توانند با پرداخت حق سرانه درمان مصوب هیأت وزیران بابت خود و افراد تحت تکفل از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی در مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد در سراسر کشور استفاده کنند.
وی تصریح کرد: با قرار گرفتن دانشجویان در این طرح، امنیت شغلی برای آنها ایجاد می‌شود و اگر دانشجویی در مدت ۴ سال تحصیل خود بیمه باشد و بعد از فارغ‌التحصیلی برای وی فرصت شغلی ایجاد شود این چهار سال جزو سوابق بیمه بازنشستگی وی محسوب خواهد شد و می‌تواند از آن استفاده کند.
رئیس سازمان امور دانشجویان یادآور شد: بنابراین بیمه بازنشستگی به بیمه اشتغال وی متصل می‌شود.این تسهیلات برای اولین بار است که برای دانشجویان فراهم شده و دانشجویان می‌توانند از این فرصت بی نظیر استفاده کنند.

حتما بخوانید:  مشارکت در طرح‌های وزارت نیرو
Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *