معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

زنان سرپرست خانوار و خودسرپرست با استفاده از ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی توانمند می شوند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ابراز امیدواری کرد که تفاهم‌نامه همکاری بین این معاونت و دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و زنان خود سرپرست با استفاده از ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی موثر باشد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین این معاونت و دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: چند ماهی است که دوستان ماه در دو بخش توانمندسازی و آسیب زدایی در حوزه زنان و خانواده و در راستای ارائه آموزش‌های کوتاه مدت و بلند مدت ورود کردند.

وی با بیان اینکه اساس هر کاری آموزش است و به فرموده امام علی علیه السلام ارزش انسان به دانش و آگاهی و نوع عملکرد و مهارت اوست، تصریح کرد: رسالتی که برعهده دانشگاه جامع علمی کاربردی قرار گرفته این است که مسائل علمی را با پشتوانه پژوهشی در میدان عمل وارد کرده و این خدمتی است که مردم ثمره آن را می‌برند.

دکتر خزعلی افزود: ما خوشحالیم که اولین تفاهم نامه همکاری را با دانشگاه جامع علمی کاربردی منعقد می‌کنیم و امیدواریم که این تفاهم نامه مایه خیر و برکت باشد و از این رو ما آن را به فال نیک می‌گیریم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ابراز امیدواری کرد که تفاهم نامه همکاری بین این معاونت و دانشگاه جامع علمی کاربردی در زمینه آسیب زدایی و مشکلاتی که زنان به آن دچار هستند و همچنین در راستای توانمندسازی این قشر به ویژه زنان سرپرست خانوار و زنان خود سرپرست با استفاده از ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی موثر باشد.

حتما بخوانید:  یازده هزار فرصت شغلی برای مددجویان البرز ایجاد شد

وی با بیان اینکه علاوه بر این تفاهم نامه ما می‌توانیم در حوزه زنان روستایی از ظرفیت وزارت جهاد کشاورزی و دیگر بخش‌ها نیز بهره ببریم، افزود: امیدواریم که با استفاده از ظرفیت دانشگاه جامع علمی کاربردی بتوانیم مهارت‌های لازم را به زنان خود سرپرست که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند ولی مهارت لازم را برای شروع کار در صنایع خلاق و نوآور و فن‌آوری های نوین ندارند، آموزش دهیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: در سفر‌های استانی دنبال مراکزی می‌رویم که زمینه ارائه آموزش‌های مهارتی به زنان را داشته باشیم از این رو امیدواریم در قالب تفاهم نامه‌ای که امروز منعقد می‌شود بتوانیم از دوره‌های آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت حضوری و غیرحضوری استفاده کنیم.

همچنین وی بیان کرد: بخش دیگری از این تفاهم نامه ارائه آموزش‌های لازم به زنان در حوزه آسیب‌های اجتماعی به ویژه در حوزه طلاق و اعتیاد است و امیدواریم در این بخش نیز بتوانیم از ظرفیت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی بهره ببریم.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *