نخستین مسابقات بین المللی دوستانه مهارت (IFSC – 2024) برگزار می شود

به میزبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ایران

نخستین مسابقات بین المللی دوستانه مهارت (IFSC – 2024) برگزار می شود

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برگزاری نخستین مسابقات بین المللی دوستانه مهارت (IFSC – 2024) به میزبانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای خبر داد.

مسابقات فنی و حرفه ای
به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، مهرداد عظیمی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، گفت: این مسابقات از 23 اردیبهشت ماه به میزبانی استان گلستان آغاز می شود.
به گفته وی در این دوره از مسابقات، شرکت کنندگان در حوزه فناوری اطلاعات در 6 رشته مهارتی توسعه نرم افزارهای موبایل، تکنولوژی وب، مدیریت سیستم های تحت شبکه، راهکارهای نرم افزاری برای کسب و کار، طراحی مهندس مکانیک CAD و فناوری طراحی گرافیک با هم به رقابت می پردازند.
عظیمی افزود: این دوره از مسابقات با حضور شرکت کنندگان کشورهای غنا، نیجر، روسیه، قزاقستان، کره جنوبی، برزیل، بنگلادش، سنگاپور، مالزی، ژاپن، آفریقای جنوبی، ترکمنستان و ایران برگزار می شود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تصریح کرد: شرکت کنندگان بر اساس شاخص های تعیین شده از طرف دفتر مسابقات بین المللی مهارت و طبق استانداردهای بین المللی توسط مدیران رشته، کارشناسان مسئول و کارشناسان داور مدعو (شامل کارشناسان درون یا برون سازمانی و کارشناسان معرفی شده از سوی برگزارکننده رویداد یا شرکای راهبردی)  مورد سنجش قرار می گیرند و ارزیابی نتایج مطابق دستورالعمل نحوه ارزشیابی پروژه ها و با استفاده از فرم های سیستم ارزشیابی مسابقات (CIS)انجام می پذیرد.
وی خاطرنشان ساخت: رئیس هیئت داوری، کارشناس ارشد، معاون کارشناس ارشد، سوپروایزر کارگاه، کارشناس و کارشناس مترجم و شرکت کننده گروه اجرایی مسابقات جهانی را تشکیل می دهند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دیپلماسی مهارت از مهترین راهبردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور است، هدف از برگزاری مسابقات بین المللی دوستانه مهارت را تبادل تجربیات به منظور ارتقای مهارت جوانان و نیروی کار، اشاعه اطلاعات در زمینه استانداردهای ملی مهارت، تشویق جوانان برای آموزش های متناسب با شغل، ترغیب در امر تبادل اطلاعات و تجارب میان جوانان متخصص در سراسر دنیا و … برشمرد.

Rate this post
حتما بخوانید:  آموزش‌ مهارت‌های تخصصی به ۸۵۰ هزار سرباز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *