امسال، ۳۰ میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی درحوزه مشاغل دانش بنیان اجرا می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ امسال، ۳۰ میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی درحوزه مشاغل دانش بنیان اجرا می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از مرکز نوآوری آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ورزقان، از پیش بینی ارائه ۳۰ میلیون نفر ساعت آموزش مهارتی درحوزه مشاغل دانش بنیان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نقل از خبرگزاری ایسنا، «حجت‌الله عبدالملکی»، با بیان این‌که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای موظف شده تا در سال جاری، ۳۰ میلیون نفر ساعت آموزش‌های مهارتی در حوزه‌های دانش بنیان و مشاغل آینده اجرا کند، افزود: توسعه آموزش‌های منجر به اشتغال و رشد کارآفرینی در دستور کار قرار گرفته است.

وی در بازدید از مرکز نوآوری شهرستان ورزقان، تصریح کرد: مرکز نوآوری شهرستان ورزقان، به تازگی در  مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان، با همکاری و مشارکت پارک علم و فناوری و شرکت مس دایر شده است که شرکت‌های خلاق فناور و نوآور مستمر در این مرکز در راستای تقویت اشتغال دانش بنیان گام بر می‌دارند.

وی در خصوص سفر خود به استان آذربایجان شرقی، اظهار کرد: امروز به نمایندگی از آقای رئیس جمهور در خدمت مردم شریف شهرستان ورزقان بودیم تا ضمن بازدید از برخی پروژه‌های عمرانی این شهرستان، در روند پیشرفت و مشکلات موجود قرار بگیریم تا هرچه سریع تر اقدامات لازم جهت مرتفع کردن مشکلات انجام گیرد.

وی با اشاره به بازدید از طرح تأسیسات معدنی مس سونگون، گفت: همچنین در جریان این سفر از مرکز تصفیه خانه آب شرب ۶۵ روستا بازدید به عمل آمد و در صورت تکمیل خطوط انتقال این طرح، آب بیش از پنج روستا تامین می‌شود.

حتما بخوانید:  خبری خوش برای دانشجویان مراکز علمی کاربردی

عبدالملکی با اشاره به ارتباط چهره به چهره با مردم ورزقان در راستای رسیدگی به مشکلات، افزود: همچنین با ۷۰ نفر از اهالی محترم شهرستان ورزقان دیدار داشتیم و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلاتشان قرار گرفته و پیگیری‌های لازم به عمل می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: فرماندار این شهرستان نیز مشکلات و مسائل موجود را مطرح کردند و ما نیز برنامه‌ریزی‌های لازم را در اولویت کاری خود قرار خواهیم داد و امیدواریم مسئولان شهرستانی مصوبات این جلسات را در اولویت کاری خود قرار داده و ما نیز در وزارت خانه پیگیری خواهیم کرد.

 

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *