برگزاری بزرگترین رویداد جهاد تبیین دانش‌آموزی کشور

برگزاری بزرگترین رویداد جهاد تبیین دانش‌آموزی کشور

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در لیگ استانی جت ( جهاد تبیین) بیش از ۱۵ هزار دانش آموز استان فارسی در قالب ۳ هزار تیم پنج نفره در سطح استان تشکیل و با انتخاب یک معلم به عنوان مربی. فعالیت خود را از بهمن ماه سال تحصیلی جاری آغاز کردند.

صحبت با دانش آموزان

محمدخلیل عسکری در حاشیه بازدید از جلسه برگزاری آزمون نهایی لیگ جت در کانون فرهنگی شهید دوکوهکی شیراز اظهار کرد: در راستای اجرای منویات رهبری در خصوص جهاد تبیین و با توجه به فضای بوجود آمده در ابتدای سال تحصیلی، آموزش و پرورش با همکاری معاونت اجتماعی سپاه فجر استان، لیگ جت دانش‌آموزی یا همان جهاد تبیین را برگزار کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس تصریح کرد: این طرح با رویکرد تبیینی و با محوریت دانش آموز برگزار می‌شود وبااستفاده از ظرفیت دانش آموزان و فضای همسالان به تبیین و پاسخ به سوالات وشبهات دانش آموزان در زمینه‌های عفاف و حجاب و مسائل سیاسی و اجتماعی پرداخته می‌شود.

عسکری ادامه داد: در این طرح که از بهمن ۱۴۰۱ آغاز شد، گروه‌های پنج نفره در مدارس تشکیل و آزمون‌های  فردی و گروهی از کتاب‌های یک ون شبهه و بی پرده با حجاب برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ادامه داد: در این برنامه بیش از ۱۵ هزار دانش آموز استان فارسی در قالب ۳ هزار تیم پنج نفره در سطح استان تشکیل و با انتخاب یک معلم به عنوان مربی فعالیت خود را از بهمن ماه سال تحصیلی جاری آغاز کردند.

وی ادامه داد: رصد اخبار فضای مجازی، تحلیل اخبار در رسانه‌ها و پایش شبهات و پاسخ به آن از جمله فعالیت‌های دانش آموزان عضو لیگ جت است.

حتما بخوانید:  ۱۷۰۰ معلم جدید برای سال تحصیلی آینده در زنجان نیاز است

عسکری تصریح کرد: تولید محتواهای رسانه‌ای و کلیپ‌های شش دقیقه‌ای پاسخ به شبهات از جمله برنامه‌های گروه‌های پنج نفره لیگ جت است.

وی اضافه کرد: دانش آموزان در این طرح می‌توانند شبهات مختلف را در یک فضای صمیمی از همسالان دریافت و با استفاده از مهارت انتقادی که کسب کردند به شبهات همسالان پاسخ دهند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: این طرح در تابستان پیش رو همچنان ادامه خواهد داشت و از بین سه هزار تیم مشارکت کننده نیز ۶۰ تیم برتر انتخاب و جوایزی به آنها اهدا خواهد شد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *