تشریح جزئیات تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در وزارت مردم؛بسیاری از مجوزهای مشاغل خانگی آنی صادر می شود

تشریح جزئیات تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در وزارت مردم؛بسیاری از مجوزهای مشاغل خانگی آنی صادر می شود

سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: روند پیچیده صدور مجوزهای کسب و کار سبب رشد منفی جذب سرمایه در کشور شده است و در اولین گام برای رفع این دغدغه مردم، بسیاری از مجوزهای مشاغل خانگی را آنی صادر می کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان  آموزش فنی و حرفه ای کشور به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، « محمود کریمی بیرانوند» در برنامه گفت‌و‌گوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به اهتمام ویژه دولت سیزدهم برای حمایت از کارآفرینی در کشور، گفت:‌ ساماندهی مجوزهای کسب و کار از گام‌های مهم برای تسریع  رونق اقتصادی کشور است.

وی با بیان اینکه بیست روز تا اجرای سامانه الکترونیکی صدور مجوزهای کسب و کار زمان باقی است، اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حدود ۵۵۰ مجوز در حوزه کاری خود دارد که بیش از ۹۵ درصد از طریق دبیرخانه مشاغل خانگی صادر می شود.

کریمی بیرانوند بر اهمیت توجه به زیرساخت الکترونیکی این سامانه‌ها نیز تأکید کرد و گفت: وزارت مردم سردمدار تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در کشور است و برای همراهی با سایر دستگاه‌ها نیز اعلام آمادگی می‌کنیم.

سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بسیاری از مجوزهای مشاغل خانگی ثبت محور و به صورت آنی صادر می شوند و سایر مجوزهایی که نیازمند پاسخ دستگاه‌های ذی‌صلاح است سه روزه نهایی می‌شود.

حتما بخوانید:  بیستمین المپیاد ملی مهارت روز شنبه به میزبانی مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور مستقر در البرز آغاز شد.

وی همراهی وزارتخانه‌های میراث فرهنگی، صمت، جهاد کشاورزی و بهداشت را در این روند مثبت عنوان کرد و گفت: برای اتصال به درگاه ملی صدور مجوزها نیز آمادگی کامل وجود دارد.

کریمی بیرانوند، توسعه مشاغل خانگی را راهی مناسب برای افزایش درآمد خانوارها و رفع فقر دانست و اظهار داشت:‌ عمده مشاغل خانگی در حوزه جهاد کشاورزی در روستاها در حال فعالیت‌اند و لازم است بستری برای قانونمند شدن آن ها و تسهیل صدور مجوزها فراهم کرد.

وی گفت: به صورت روزشمار این روند در ستاد ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بررسی و نظارت عملکرد ستاد و سایر دستگاه‌های زیر مجموعه ارزیابی می‌شود.

در این نشست نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان غذا و دارو نیز حضور داشتند.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *