فراهم شدن زمینه اشتغال زنان در قالب دوره های تک درس، تک پودمان و دوره های آزاد دانشگاه جامع علمی کاربردی

فراهم شدن زمینه اشتغال زنان در قالب دوره های تک درس، تک پودمان و دوره های آزاد دانشگاه جامع علمی کاربردی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر اصغر کشتکار قائم مقام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و این دانشگاه گفت: امروز روز مبارکی است چرا که تفاهم نامه همکاری مشترک بین معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستای توانمندسازی زنان در جامعه منعقد می‌شود.

قائم مقام و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان کرد: این دانشگاه می‌تواند با ارائه آموزش‌های خوب زمینه مهارت و اشتغال را در قالب دوره‌های تک درس به مدت ۳۰ ساعت، تک پودمان و دوره‌های آزاد فراهم کند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۵ ایجاد هر شغل نیازمند ۲۳۰ میلیون تومان سرمایه گذاری بوده، اما این رقم در سال ۹۹ به دلیل تورم به یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان افزایش یافته تصریح کرد: با توجه به اینکه آمار بیکاری در کشور بالا است از این رو ما منابع مالی مورد نیاز در جهت حل مشکل اشتغال در اختیار نداریم با این وجود آموزش و ایجاد مهارت می‌تواند هزینه‌های ایجاد اشتغال را کاهش دهد.

دکتر اصغر کشتکار با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در شغل باید جای خود را به مهارت بدهد و دانشگاه جامع علمی کاربردی در چنین جایگاهی قرار دارد، اظهار کرد: این دانشگاه می‌تواند با ارائه آموزش‌های مناسب در قالب دوره‌های تک درس، تک پودمان و دوره‌های آزاد زمینه اشتغال را فراهم کند و اگر این دوره‌ها به خوبی برگزار شوند، قابلیت تجمیع و تبدیل شدن به مدرک را دارند.

Rate this post
حتما بخوانید:  دکتر رئیسی در دیدار جوانان برگزیده و نخبه کردستان: دولت شرط موفقیت اقدامات و برنامه‌های خود را در استفاده از ظرفیت نخبگان می‌داند
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *