خدمات وتلاش‌های دولت منصفانه برای مردم تبیین شود

استاندار گیلان:

خدمات و تلاش‌های دولت منصفانه برای مردم تبیین شود

سخنرانی

استاندار گیلان با اشاره به اقدامات و خدمات دولت سیزدهم در بخش‌های مختلف در استان گفت: خدمات و اقدامات دولت باید شفاف، ملموس و بیش از آن منصفانه برای مردم تبیین و اطلاع‌رسانی شود.

اسدالله عباسی روز چهارشنبه در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استان با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی موثر و کارآ اظهار کرد: مردم باید از طریق رسانه‌ها در جریان تلاش های دولت قرار گیرند و این همراهی، توجه و اهتمام ویژه اصحاب رسانه در عمل به رسالت خود به ویژه در انعکاس اخبار و اطلاع‌رسانی از فعالیت‌های انجام شده و یا در حال اجرا آثار مثبتی بر جامعه دارد.

وی با اشاره به سفر اخیر وزیر جهاد کشاورزی به گیلان افزود: در این سفر بسیاری از مزیت های کشاورزی استان شامل تولیدات گل و گیاه زینتی، وضعیت و فعالیت کارخانجات چای، شالیکوبی ها و نیز مسائل موجود در این بخش برای وزیر بیان شد و پیرو آن جلسات خوب و تصمیمات مناسبی در موضوعات مربوطه اخذ شد، اما متاسفانه برخی به گونه‌ای غیر واقعی اطلاع رسانی کردند.

نماینده عالی دولت با بیان اهمیت همصدایی و همزبانی در پیشبرد کارها خاطر نشان کرد: چند صدایی و هرج و مرج موجب اختلال در آرامش، فرهنگ، سیاست و امنیت می‌شود با صدای واحد می توان کارها را پیش برد.

وی با تشریح خدمات انجام شده طی دولت سیزدهم در استان گیلان اظهار کرد: ۲۰۰ واحد تولیدی راکد و نیمه فعال در استان طی این دولت فعال شد ضمن اینکه میزان سرمایه گذاری در استان در این دولت نسبت به میانگین کشوری ارتقا یافته است اما برای مردم آنطور که باید این تلاش ها تبیین نشده است.

حتما بخوانید:  مدرک به دستانِ بیکار و نهادهایی که جور مهارت محوری را نمی‌کشند

نماینده عالی دولت با اشاره به سرمایه گذاری در بخش‌های صنعت، کشاورزی و گردشگری خاطرنشان کرد: در سایه این تلاش ها نرخ بیکاری در گیلان طی دولت سیزدهم ۲ درصد از میانگین کشوری کمتر شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون در گیلان بخش تولید فعال است اما متاسفانه کارگر ساده و مهارتی کم داریم و یا در برخی از بخش ها نداریم، اضافه کرد: بیشتر نیروها در استان تحصیلات دانشگاهی دارند که باید به سمت تقویت حوزه دانش بنیان سوق داده شوند.

استاندار گیلان گفت: هم اکنون طی پیگیری ها و با مصوبه دولت از شهریورماه تا پایان آذرماه هیچ برنجی وارد کشور نمی‌شود و در استان گیلان هم به فراجا اعلام شد اجازه ورود برنج داده نشود.

وی عنوان کرد: ما جلوی ورود برنج داخلی از مازندران و برنج خارجی از سمت سایر استانها را بسته ایم تا بازار تنظیم و خرید از کشاورزان انجام شود.

عباسی ادامه داد: باید هزینه تمام شده محصول برنج کاهش یابد و تحلیل وضعیت بازار برنج هم از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ انجام چرا باید مبنای کار از سال ۱۴۰۰ قرار داده شود. در آن سال کشور با اختلالات و نوسانت ارزی مواجه بود و کسی قادر به خرید برنج ۱۵۰ هزار تومانی نبود الان در ۱۴۰۲ همان برنج ۱۴۰۱ مبنای خرید قرار گرفته و برنج در بازار ۷۰ هزار تومان نرخ گذاری شده است.

وی قیمت برنج را منصفانه دانست و افزود: بازار در حال تنظیم است تا برنج قیمت واقعی خود را پیدا کند و بدون ایجاد شوک و تورم در بازار قیمت متعادل و مناسب سازی شود.

حتما بخوانید:  فراخوان پذیرش طرح های پیشنهادی تحولی آموزش های مهارتی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به تلاش ها برای حل مشکلات از جمله در حوزه کشاورزی و محصولاتی چون چای، برنج، زیتون، کیوی و نیز در زمینه اشتغال و مسکن اضافه کرد: باید روی شعارهایی که دولت سیزدهم برآن تاکید دارد و در راستای تحقق آن ها کار و تلاش کرده هم کار کرد.

وی با انتقاد از افتتاحیه طرح ها و پروژه هایی که با دستپاچگی و شتابزدگی برگزار می‌شود، اظهار کرد: باید خدمات دولت و نظام به درستی منتقل شود و مردم از نزدیک در جریان این تلاش ها قرار گرفته و از نقاط قوت نظام به روشی صحیح و درست مطلع شوند.

وی در ادامه بر امیدآفرینی و ایجاد نشاط در جامعه تاکید کرد و خاطر نشان کرد: باید مردم را پای کار آورد و نکات مثبت عملکرد دولت را بازنشر داددر آستانه سفر رئیس جمهور به استان چند پروژه مهم مراحل تمام شده و برخی هم مراحل پایانی خود را طی می کند که باید به نحو شایسته در این رابطه اطلاع رسانی کنیم.

وی از رسانه ملی نیز خواست با تنوع بخشی به تولیدات رسانه ای با در نظر گرفتن تنوع قومیت، تولید محتوای فاخر را در دستور کار خود قرار دهد و یکنواختی خارج شده و جذابیت بیشتری برای مردم داشته باشد.

گیلان در حوزه تبیین جزو سه استان برتر و پیشرو است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان هم در این جلسه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر جهاد تبیین و ضرورت توجه به این مهم اظهار کرد: اگر چه گیلان در این بخش از استان‌های پیشرو بوده و خوب کار کرده اما باید به این مهم توجه بیشتری شود.

حتما بخوانید:  سهم ۱۲ درصدی آموزش مهارتی در دانشگاه‌های علمی کاربردی و فنی‌وحرفه‌ای

محمد جلایی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دشمن شب و روز در کار است، اشاره کرد و افزود: امروز سیاهنمایی یک هنر شده و تنها مشکلات دیده می شود و به کارهای انجام شده کمتر توجه می شود.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه هر کس ایران را دوست دارد باید به امیدآفرینی مردم کمک کند، اضافه کرد: همه از جمله ما مسئولان باید به این مهم توجه کنیم.

جلایی هفته دولت را فرصت خوبی برای امیدآفرینی و اطلاع رسانی دستاوردهای دولت در بخش‌های مختلف عنوان کرد و افزود: اقدامات و کارهای انجام شده را به مردم اطلاع رسانی و تبلیغ موثر کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان با تاکید بر ضرورت شناخت ذائقه مردم خاطر نشان کرد: باید در عرصه اطلاع رسانی بیش از پیش ورود کنیم.

وی با بیان این مطلب که اگر چه دشواری‌هایی وجود دارد و مردم در مراجعه به ما به بیان مواردی از جمله مسایل مربوط به کار اشتغال و نیز مباحث مالی اشاره می‌کنند، خاطر نشان کرد: بخشی از مشکلات به سوء مدیریت بر می‌گردد که همه عزم خود را برای رفع آن و بهبود وضعیت مردم و کاهش مشکلات جامعه جزم کرده‌ایم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *