معاون پژوهشی وزیر علوم: تقویت نظام نوآوری باز، در کشور ضروری است

معاون پژوهشی وزیر علوم: تقویت نظام نوآوری باز، در کشور ضروری است

معاون پژوهشی وزیر علوم بر ضرورت تقویت نظام نوآوری باز در سیستم علم و فناوری کشور تأکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر پیمان صالحی معاون پژوهشی وزیر علوم، با تأکید بر ضرورت تقویت نظام نوآوری باز در سیستم علم و فناوری کشور گفت: برای توسعه تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی باید نظام نوآوری باز را در کشور فعال کنیم، باید چابک‌سازی در ادارات دولتی صورت گیرد یعنی هیکل دولت کوچک شود و به جای آن کارها را به شرکت‌های خصوصی بسپریم.

وی در گفتگو با خبرگزاری فارس افزود: البته منظورم از شرکت‌های خصوصی شرکت‌هایی به معنای واقعی خصوصی است، نه شرکت‌هایی متشکل از ترکیب خصوصی و دولتی.

شرکت‌های کوچک اشتغال‌آفرینی بیشتری دارند

دکتر صالحی اظهار داشت: ما باید شرکت‌های خصوصی با قابلیت زایش داشته باشیم و از طرفی باید این مساله را نیز بدانیم که شرکت‌های کوچک و متوسط بیشتر می‌توانند اشتغال آفرین باشند.

معاون پژوهشی وزیر علوم خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط، ما باید به شرکت‌های دانش‌بنیان کوچک نگاه ویژه داشته باشیم، کار تولید و نوآوری باید در شرکت‌های کوچک انجام شود، شرکت‌های بزرگ باید کارها را به این شرکت‌ها بسپارند و همه کارها را خودشان انجام ندهند.

Rate this post
حتما بخوانید:  در راستای اثربخشی و کارآمدی آموزش های مهارتی؛ دستورالعمل اجرایی جدید «آیین نامه بند (ب) تبصره 75» ابلاغ شد
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *