مهارت آموزی همراه با تعهدپروری در دستور کار نهادهای آموزشی قرار گیرد

مهارت آموزی همراه با تعهدپروری در دستور کار نهادهای آموزشی قرار گیرد

امام جمعه قزوین در دیدار سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: در کنار مهارت آموزی، تعهدپروری هم در دستور کار نهادهای آموزشی قرار داشته باشد.

 

آیت الله عبدالکریم عابدینی در دیدار با سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین اظهار کرد: امیرالمؤمنین (ع) در خطبه اول نهج البلاغه می فرماید پیغمبران آمدند تا گنج های پنهان، نهفته و ناشناخته وجود آدم ها را آشکار کنند.

وی ادامه داد: فنی و حرف های نیز از یک جهت به همین معناست، حال این گنج می تواند گنج توحید و معرفت خدا باشد، گنج عبادت و بندگی خدا باشد یا گنج جوانمردی، اخلاق و انسانیت باشد، همه ما این گنج ها را داریم اما این گنج ها در وجود برخی از ما می میرند.

امام جمعه قزوین عنوان کرد: بزرگان بسیاری داریم که برکات وجودشان عالم را پر کرده است، در مقابل آن نیز افرادی هستند که استعدادهای شان گم شده و مرده است، پیغمبران کارشان این بوده تا وجود انسان ها را زیر و رو کنند و زمینه رشد و پیشرفت را به وجود بیاورند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: بنابراین یکی از رسالت های شما به رسالت های انبیاء شباهت دارد، اگر هر کاری خدایی شود و نیات خدایی شود موفقیت آمیز خواهد بود، خداوند می فرماید من شما را فقط برای بندگی آفریده ام، بندگی فقط نماز خواندن و روزه گرفتن نیست، بندگی این است که همه کارهای ما رنگ خدا را بگیرد.

حتما بخوانید:  بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ ساعت آموزش مهارت حرفه ای به دانشجویان اصفهانی

وی خاطرنشان کرد: آدم اگر بخواهد همه کارهایش رنگ بندگی به خود بگیرد، کار بی حاصل انجام نمی دهد، برای مثال تولید غذای غیر مفید یا مواد غیر مفید بندگی نیست، هر کاری که خدمت به خلق باشد و برای جامعه فایده داشته باشد بندگی است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه کشف و پرورش استعدادها موجب تعالی و پیشرفت جامعه می شود، تصریح کرد: مهارت آموزی به معنای کشف و پرورش استعدادهاست، یعنی همان کاری که انبیاء می کردند و در نهایت جامعه با این استعدادهای پرورش یافته به تعالی و پیشرفت می رسد.

وی یادآور شد: در کنار مهارت آموزی تعهدپروری را هم در دستور کارتان قرار دهید، این مدرکی هم که میدهید باید جنبه بین المللی داشته باشد که البته فرمودید همینطور است، برای مثال درجات افراد نظامی ما بین المللی است، مدرکی هم که شما صادر می کنید باید طوری اعتبار داشته باشد و تبلیغ شود که مردم بدانند این مدارک تشریفاتی نیست و پشت سر آن تجربه، مهارت و فایده نهفته است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: فرصت های کشاورزی، دامداری، زنبورداری، صنایع دستی و علی الخصوص گیاهان دارویی که این روزها اهمیت خاصی دارد، اینها موارد خاصی است که بستر آن در روستاها فراهم است و بایستی حداکثری مورد استفاده قرار گیرد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *