دریافت یک پایه تشویقی برای هز عضو هیات علمی دانشگاه‌ که شرکت دانش‌بنیان تاسیس کند به ازای اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی

دریافت یک پایه تشویقی برای هز عضو هیات علمی دانشگاه‌ که شرکت دانش‌بنیان تاسیس کند به ازای اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری راهکار ایجاد اشتغال برای افراد تحصیلکرده را توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و گفت: براساس طرح جدید این وزارتخانه هر عضو هیات علمی دانشگاه‌ که شرکت دانش‌بنیان تاسیس کند به ازای اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، یک پایه تشویقی دریافت می‌کند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، محمدعلی زلفی‌گل روز یکشنبه در نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با موضوع تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت در حوزه پژوهشی افزود: در طرح جدیدی که در معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم دنبال می شود، هر عضو هیات علمی دانشگاه‌ها که شرکت دانش‌بنیان ایجاد کند به ازای اشتغال هر ۱۰ فارغ التحصیل در مقطع دکتری یا ۱۵ فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این شرکت، یک پایه تشویقی به وی تعلق می گیرد.

وی با بیان این که حتما باید شاخص های علمی و فناوری کشور را ارتقا دهیم،‌ ادامه داد: در دولت مردمی سیزدهم ما ضمن توجه و بهره مندی از تجربیات چهار دهه گذشته در بخش آموزش عالی کشور باید با پشتوانه این تجربیات گام های بلندی را برداریم.

وزیر علوم، تحقیقات و  فناوری تصریح کرد: در دنیای کنونی و قرن ۲۱ که دانش، فناوری و نوآوری تعیین کننده است، طبیعی بوده که ما نباید تافته جدا بافته باشیم و باید به افق های جدید علم و فناوری در عرصه جهانی توجه کنیم و برای مدیریت علم، پژوهش، فناوری و نوآوری برنامه داشته باشیم.

حتما بخوانید:  کسب دو مقام سومی توسط کارکنان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران

زلفی گل یادآور شد: تیراندازی می‌تواند به هدف بزند که اول هدف را ببیند و بعد به سمت سیبل شلیک کند، باید هدف ما مشخص باشد. وقتی برنامه داشته باشیم حتما درمورد راهکار اجرایی آن می اندیشیم.

وی افزود: در حال حاضر نظام ملی نوآوری در کشور در حال تکامل است و ما در این دوره در پی آن هستیم که این نظام را به بلوغ برسانیم و اکوسیستم فناوری و نوآوری را جامع  و کامل ببینیم. در نظام ملی نوآوری بین پژوهش، فناوری، نوآوری و آموزش ارتباط بسیار منطقی باید به وجود داشته باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه منابع انسانی سرشاری در کشور وجود دارد، گفت: یکی از عوامل موثر برای پیشرفت علم و فناوری، منابع انسانی است که هم علاقه مند باشد و هم ظهور و بروز داشته باشد.

زلفی گل تصریح کرد: منابع مادی خام هم فراوان در کشور داریم اما در اعتبارات مالی مضیقه های داریم که درمورد این موارد باید راهکار را پیدا کنیم تا بتوانیم ارتباطات علمی و منطقی با آنها برقرار کنیم.

نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با موضوع «تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت در حوزه پژوهشی» در سالن ابوریحان بیرونی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

Rate this post
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *